niedziela, 28 kwietnia, 2024
Badminton

Otwarte Grand Prix Juniorów i Elity w badmintonie w Warszawie w dzielnicy Wilanów

W stolicy Polski w Warszawie w dzielnicy Wilanów z udziałem zawodniczek i zawodników z: Ukrainy, Słowacji i Polski rozegrany został prestiżowy turniej  Otwarte Grand Prix Juniorów i Elity – XX Warszawski Otwarty Turniej Badmintona.

W tym prestiżowym dla polskich badmintonistów turnieju wystartowała również trójka badmintonistów Stali Nowa Dęba: Krystian Wąsik w kategorii Juniorów oraz bracia Tymoteusz i Szymon Malikowie w kategorii Elity.

Cała trójka spisała się wyśmienicie w swoich kategoriach wiekowych i w komplecie stanęła na podium dla zwycięzców.

W kategorii juniorów U – 19 bardzo dobrą formę zaprezentował 15 – letni Krystian Wąsik, który z powodzeniem walczył z dużo starszymi rywalami.

W grze pojedynczej juniorów Krystian wywalczył dobre dziewiąte miejsce.

Jeszcze lepiej spisał się w grze podwójnej juniorów, w której wspólnie ze swoim partnerem deblowym Kacprem Drymajło  (SSKS Badminton Przemyśl) po znakomitej grze wywalczyli bardzo dobre trzecie miejsce. Do występu w ścisłym finale zabrakło naprawdę nie wiele.

Warto nadmienić, że obaj zawodnicy to jeszcze juniorzy młodsi, a tak dobrze poradzili sobie w konfrontacji ze znacznie starszymi i silniejszymi fizycznie rywalami.

Jeszcze lepiej zaprezentowali się w kategorii Elita bracia Tymoteusz i Szymon Malikowie.

Znakomicie, wręcz rewelacyjny występ zanotował na swoim koncie Tymoteusz Malik, który dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców, będąc najlepszym zawodnikiem tego Grand Prix.

Najpierw wspólnie ze swoim partnerem deblowym Adamem Szolcem (SKB Suwałki) zwyciężyli bezapelacyjnie w grze podwójnej mężczyzn, pokonując w pojedynku finałowym parę: Aleksander Dzwonnik ( ŚKBad Harcownik Warszawa) / Michał Matysiak ( KS Hubertus Zalesie Górne) 2:0 (21:13;21:14), nie tracąc w całym turnieju ani jednego seta !!!

Wręcz rewelacyjny występem Tymoteusz popisał się w grze pojedynczej mężczyzn. W wielkim finale Tymek po dramatycznym, niezwykle zaciętym i stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym meczu, pokonał Kajetana Baranowskiego ( KS Hubertus Zalesie Górne) 2:1 (19:21;21:19;22:20). Warto nadmienić, że w trzecim decydującym secie rywal prowadził już 20:18, a mimo to Tymek po wspaniałej końcówce obronił dwie lotki meczowe i wygrał w imponującym stylu wielki finał singla mężczyzn.

Udowadnił tym samym, że w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych, a wielki hart ducha i wielka wiara w końcowy sukces czyni prawdziwe cuda.

Dobrze spisał się w kategorii Elita brat Tymka, Szymon Malik.

W grze mieszanej Szymon wspólnie z Urszulą Trusińską ( WWL Badminton Club) po dobrej grze wywalczyli bardzo dobre trzecie miejsce.

W grze pojedynczej mężczyzn Szymon wywalczył dobre czwarte miejsce.

Był to znakomity występ badmintonistów Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach Warszawy.

Wielkie gratulacje dla całej trójki: Tymoteusza, Szymona i Krystiana.

Na zdjęciach nowodębscy badmintoniści: Krystian, Szymon i Tymek podczas Grand Prix w Warszawie.