piątek, 19 kwietnia, 2024

Klub

Klub Sportowy ,,STAL” jest mocno powiązany z Samorządowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, gdyż po przekazaniu przez ZM DEZAMET w 1996 roku obiektów sportowych Urzędowi Miasta i Gminy, nie posiadał odpowiedniego zaplecza socjalnego do prowadzenia zajęć ujętych w statucie działalności klubu.

Klub Sportowy Stal Nowa Dęba opiera swoją działalność na obiektach sportowych, których opiekunem jest Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie.


W skład obiektów SOSiRu, na których odbywają się zajęcia treningowe i mecze wchodzą:

– Stadion sportowy (dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej wraz z bieżnią lekkoatletyczną oraz tzw. korty przeznaczone głównie do celów typowo rekreacyjnych)

– Budynek administracyjny wraz z hotelem (siedziba klubu, szatnie zawodników)

– Basen

– Siłownię

Oprócz obiektów SOSiR-u Klub do celów treningowych wynajmuje następujące obiekty:

– Halę Sportowo-Widowiskowa przy ZS Nr 2 w Nowej Dębie, gdzie prowadzone są treningi Badmintona oraz w okresie zimowym zawodników piłki nożnej.

– Halę Sportową przy ZS Nr 1 w Nowej Dębie, na której odbywają się treningi siatkówki dla starszych grup wiekowych oraz w okresie zimowym lekkoatletów MKS.

Mecze piłkarskie oraz jednostki treningowe organizowane są na stadionie mieszczącym się w Nowej Dębie na ulicy Chopina 1. Stadion zawiera kompleks trzech boisk piłkarskich, wśród których wyróżniamy: dwa pełnowymiarowe boiska (główne i treningowe) o wymiarach 105m x 65m i boisko boczne (tzw. korty) przeznaczone głównie do celów typowo rekreacyjnych. Wokół głównej płyty meczowej stworzona jest bieżnia lekkoatletyczna, dzięki czemu bez problemu można rozgrywać zawody lekkoatletyczne. Trybuny stadionu są położone po wschodniej części głównego boiska i zwrócone na zachód. Ich pojemność szacuje się na ok. 2000 kibiców. Na trybunach zainstalowane jest 1200 plastikowych krzesełek, służących za miejsca siedzące. Do architektury obiektu można jeszcze doliczyć wieżę relacyjną, w której podczas imprez sportowych przebywają speakerzy relacjonujący ich przebieg.

Zaraz przy samym stadionie znajduje się klub sportowy, hotel oraz w odległości kilkudziesięciu metrów restauracja. Warunki stworzone przez głównego sponsora (UMiG) oraz opiekuna obiektów (SOSiR) pozwalają na przyjmowanie zorganizowanych grup treningowych w celu odbycia zgrupowań czy obozów sportowych. Cały kompleks znajduje się bardzo blisko lasu, co sprawia, że w przyjemnej i miłej atmosferze można oddać się uprawianiu sportu czy oglądania zmagań sportowych.