poniedziałek, 20 maja, 2024
Badminton

Nagrody i stypendia Samorządu Województwa Podkarpackiego dla badmintonistów Stali Nowa Dęba.

Nagrody i stypendia Samorządu Województwa Podkarpackiego w dziedzinie kultury fizycznej przyznawane są już od wielu lat.
Zawsze wręczane były one podczas uroczystej Gali Sportu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego, które to gale odbywały się co roku w stolicy województwa podkarpackiego w Rzeszowie.
W tym roku nagrody i stypendia ze względu na panującą pandemię koronawirusa wręczono laureatom w formie korespondencyjnej za pośrednictwem Poczty Polskiej.
Byli to zawodnicy i trenerzy, którzy mają na swoim koncie wysokie osiągnięcia sportowe.
W procesie przyznawania stypendiów priorytet mieli zawodnicy zdobywający punkty na rzecz województwa podkarpackiego w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego.
Stypendiami uhonorowani zostali zawodnicy, a nagrodami pieniężnymi ich trenerzy z różnych dyscyplin sportowych – między innymi z badmintona. Z wielką satysfakcją informujemy, że wśród nagrodzonych znalazła się również trójka przedstawicieli sekcji badmintona MKS „Stal” Nowa Dęba.Stypendium na 2021 rok otrzymali:
Patryk Kopeć – aktualny brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w grze podwójnej mężczyzn oraz
Tymoteusz Malik – zdobywca dwóch piątych miejsc w grze pojedynczej i mieszanej Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
Nagrodą pieniężną uhonorowany został wieloletni trener badmintonistów Stali Adam Bunio, który notabene w tym roku obchodzi jubileusz 45 – lecia funkcjonowania w badmintonie jako zawodnik i trener.
Warto odnotować, że to już kolejne z rzędu wyróżnienia dla badmintonistów ze strony Samorządu Województwa Podkarpackiego w ciągu ostatnich lat.


Na zdjęciach od lewej strony: Patryk Kopeć, Adam Bunio i Tymoteusz Malik. uhonorowani nagrodami i stypendiami Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *