piątek, 19 kwietnia, 2024
Badminton

Otwarte Mistrzostwa Tarnowa „Małopolska Open” w badmintonie.

W Tarnowie w województwie małopolskim z udziałem około 100 zawodniczek i zawodników z województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Tarnowa „Małopolska Open” w badmintonie w różnych kategoriach wiekowych i o różnym stopniu badmintonowego zaawansowania. W tym gronie znalazła się również bardzo liczna, bo aż dziesięcioosobowa grupa badmintonistów amatorów i weteranów z Nowej Dęby
Badmintoniści z Nowej Dęby tradycyjnie nadawali ton rywalizacji na tarnowskich kortach i w wielu kategoriach wiekowych zajęli czołowe miejsca, a najlepiej spisali się w grach podwójnych.

W grze podwójnej mężczyzn w kategorii „Open” drugie miejsce wywalczyła para: Adrian Kowal (Stal Nowa Dęba) / Adrian Dziki (Gorlice), trzecie miejsce wywalczyła para: Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Curzytek (Ropczyce), na miejscu piątym uplasowała się para: Adam Bunio / Mieczysław Sitko (obaj Stal Nowa Dęba), a an miesjcu siódmym uplasował kolejny debel z Nowej Dęby: Marek Kamiński / Jacek Tomasiewicz.

W grze podwójnej mężczyzn w kategorii „Amator” pierwsze miejsce wywalczył debel nowodębian: Mieczysław Sitko / Tadeusz Szczur, miejsce trzecie wywalczył drugi debel nowodębian: Marek Kamiński / Jacek Tomasiewicz,a na miejscu piątym ex aequo uplasowały się deble: Adam Bunio (Stal Nowa Dęba) / Robert Borszcz (Laba Radzionków) i Sławomir Wąsik / Mateusz Piekarz (obaj Nowa Dęba).

W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat na piątym miejscu uplasował się Tadeusz Szczur (Nowa Dęba). W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii w kategorii średnio zaawansowanej na miejscu dziewiątym ex aequo uplasowali się nowodębianie: Sławomir Wąsik i Mateusz Piekarz.

Warto odnotować, że trener badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio był jednym z dwóch najstarszych uczestników tych zawodów, który mimo upływu lat jeszcze całkiem nieźle radzi sobie w rywalizacji z dużo młodszymi od siebie rywalami.


Był to kolejny znakomity występ badmintonowych amatorów i weteranów na kortach w Tarnowie, świadczący o przynależności do ścisłej krajowej czołówki w tej dyscyplinie sportu.


Gratulacje dla całej ekipy.
Na zdjęciach badmintoniści z Nowej Dęby na podium dla zwycięzców w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *