czwartek, 13 czerwca, 2024
Badminton

Grand Prix Polski w badmintonie na Śląsku w Imielinie i Bieruniu.

Na Śląsku w miejscowościach Imielin i Bieruń z udziałem 294 zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały turnieje badmintona Grand Prix Polski w kategorii młodzików U – 15 i juniorów młodszych U – 17 (Imielin) oraz w kategorii juniorów U – 19 i młodzików młodszych U – 13 (Bieruń).

W tych prestiżowych zawodach jakim dla polskich badmintonistów jest Grand Prix Polski wystartowała również 4 – osobowa reprezentacja badmintonistów ze Stali Nowa Dęba.

Młodzi badmintoniści z Nowej Dęby spisali się dobrze zajmując wśród silnej stawce rywali miejsca w ścisłej czołówce. W kategorii młodzików U – 15 dobrze spisał się Krystian Wąsik, który w grze podwójnej chłopców wspólnie ze swoim partnerem deblowym Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) wywalczyli dobre szóste miejsce. W grze pojedynczej chłopców Krystian wywalczył ósme miejsce.W kategorii juniorów młodszych U – 17 w grze podwójnej chłopców na miejscu dwunastym uplasował się debel klubowy Stali: Karol Wąsik / Kamil Malak. W grze pojedynczej chłopców na miejscu dwudziestym drugim zawody ukończył Kamil Malak.
W kategorii juniorów U – 19 w grze pojedynczej chłopców na miejscu osiemnastym uplasował się Adrian Kowal (Stal), a w grze podwójnej chłopców zawody na miejscu jedenastym ukończył debel kombinowany chłopców: Adrian Kowal (Stal Nowa Dęba) / Jakub Górski (SSB Sulęcin).Był to kolejny dobry występ młodych badmintonistów z Nowej Dęby na tak prestiżowych zawodach rangi ogólnopolskiej, w dodatku w bardzo silnej obsadzie z udziałem wszystkich najlepszych polskich badmintonistów w tych kategoriach wiekowych.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba na Grand Prix Polski, stoją od lewej strony: Kamil Malak, Krystian Wąsik, Adrian Kowal i Karol Wąsik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *