piątek, 24 maja, 2024
Badminton

Jubileuszowy Ogólnopolski XX Turniej Weteranów ” Deble i Mixty 100 lat ” w badmintonie w Częstochowie.

Na Śląsku w Częstochowie rozegrany został Jubileuszowy Ogólnopolski XX Turniej Weteranów ” Deble i Mixty 100 lat ” w badmintonie.Na starcie stanęli polscy weterani w grach podwójnych i mieszanych w następujących kategoriach wiekowych: 100 lat +, 110 lat +, 120 lat + i 130 lat +. 
O starcie w danej kategorii wiekowej decydowała suma lat współpartnerów.W zawodach tych wystartowała również czwórka badmintonowych weteranów z Nowej Dęby: Tadeusz Szczur (50 lat), Mieczysław Sitko (54 lata), Jacek Tomasiewicz (52 lata) i Adam Bunio (61 lat).Badmintonowi nestorzy z Nowej Dęby w tym prestiżowym turnieju spisali się znakomicie, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych.Najlepiej spisał się najstarszy z nich 61 – letni Adam Bunio, na co dzień trener badmintonistów Stali Nowa Dęba).
Debel Adam Bunio (Nowa Dęba) / Jarosław Ociepa (Częstochowa) po znakomitej i dynamicznej grze zwyciężył w kategorii 110 lat +, zdobywając pierwsze miejsce i złote medale. Pokonali oni w pojedynku finałowym parę: Grzegorz Pradela (STB Energia Lubliniec) / Andrzej Turowski  (STB Energia Lubliniec) 2:0 w setach: 26:24; 21:15.
Szczególnie emocjonujący i dramatyczny, pełen zmiennych akcji był set pierwszy, w którym para nowodębsko – częstochowska wygrała go na przewagi. Cały mecz stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a debel Bunio / Ociepa nie stracił w całym turnieju ani jednego seta.
W kategorii wiekowej 100 lat + dobrze spisała się para klubowa z Nowej Dęby: Mieczysław Sitko / Tadeusz Szczur. Nowodębianie po dobrej grze wywalczyli trzecie miejsce i brązowe medae.
W tej samej kategorii wiekowej 100 lat + na dobrym piątym miejscu uplasował się debel kombinowany: Jacek Tomasiewicz (Nowa Dęba) / Michał Kępczyński (Ostrowiec Świętokrzyski).Był to ostatni, jakże udany start weteranów z Nowej Dęby na badmintonowych kortach Polski w 2020 roku, roku bardzo trudnym również i dla polskiego sportu.
Tym samym badmintonowi starsi seniorzy z Nowej Dęby kończą 2020 rok mocnym akordem idąc w ślady swoich młodszych kolegów i również znakomicie promując swoimi sukcesami klub MKS Stal Nowa Dęba oraz środowisko Nowej Dęby na badmintonowych kortach w różnych miejscach Polski.Gratulujemy.

Na zdjęciach weterani z Nowej Dęby podczas badmintonowego turnieju weteranów w Częstochowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *