piątek, 24 maja, 2024
Badminton

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie w Ropczycach.

Jak co roku o tej porze w całej Polsce rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie, w których rywalizowały ze sobą reprezentacje województw. Szesnaście województw podzielonych na osiem par rywalizowało ze sobą o punkty do współzawodnictwa sportowego młodzieży, którego klasyfikację prowadzi Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Reprezentacja województwa podkarpackiego rywalizowała z reprezentacją województwa małopolskiego w Ropczycach. W reprezentacji województwa podkarpackiego wystąpił z powodzeniem młody badmintonista Stali Nowa Deba Krystian Wąsik.

Krystian w tej rywalizacji wystąpił w grze pojedynczej chłopców i grze podwójnej chłopców. Spisał się wręcz znakomicie, potwierdzając po raz kolejny że jego talent rozwija się dynamicznie i w dobrym kierunku.

Najpierw Krystian wspólnie ze swoim stałym partnerem deblowym Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) po bardzo dobrej grze wygrali rywalizację w grze podwójnej młodzików, pokonując w pojedynku finałowym parę: Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) / Kacper Drymajlo (SSKS Badminton Przemyśl) 2:0 (22:20; 21:8).

Jeszcze lepiej Krystian spisał się w grze pojedynczej młodzików, w której po koncertowej i morderczej grze, opartej na konsekwentnej taktyce wywalczył pierwsze miejsce, pokonując najpierw w pojedynku półfinałowym Macieja Słane (UKS AB Kraków) 2:1 (21:19;10:21;21:15), by w wielkim finale pokonać po znakomitej grze Kacpra Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl) 2:1 (16:21;21:10;21:17).

Rywalizację województw wygrała Małopolska, pokonując Podkarpackie 30:25, rywalizację klubów wygrał MKS Spartakus Niepołomice, drugie miejsce wywalczył UKS AB Kraków, trzecie miejsce MKS Skarbek Gogołów, a miejsce czwarte eq aequo wywalczyły: MKS Stal Nowa Dęba i UKS Orbitek Straszęcin.


Dzięki dwóm spektakularnym zwycięstwom Krystian uznany został najlepszym zawodnikiem w kategorii młodzików.


Wielkie gratulacje dla młodego badmintonisty Stali Nowa Dęba.


Na zdjęciach Krystian Wąsik na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców na turnieju w Ropczycach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *