poniedziałek, 20 maja, 2024
Badminton

X Mistrzostwa Polski Lekarzy w badmintonie w Łodzi.

W stolicy województwa łódzkiego Łodzi rozegrane zostały X Mistrzostwa Polski Lekarzy w badmintonie. Znakomitą formą w tych mistrzostwach błysnął lekarz chirurg z Nowej Dęby Łukasz Wąsik, na co dzień od trzech lat Kierownik Oddziału Chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Łukasz wystąpił w trzech grach: pojedynczej, podwójnej i mieszanej i po bardzo dobrej grze w tych mistrzostwach stanął aż trzy razy na podium dla zwycięzców i wywalczył dwa srebrne medale i jeden medal brązowy.

Najpierw drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski wywalczył w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat.

Drugie miejsce i drugi srebrny medal wywalczył w grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat wspólnie z lekarzem internistą Piotrem Orzechowskim (Łódź).

Trzecie miejsce i trzeci medal w tych mistrzostwach, tym razem brązowy Łukasz wywalczył w grze mieszanej w kategorii wiekowej + 45 lat wspólnie z Moniką Mazur lekarzem chorób wewnętrznych (Wrocław).

Mistrzostwa lekarzy stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a Łukasz swoją postawą i uzyskanymi wynikami potwierdził, że badmintonowy bakcyl zaszczepiony w młodości ciągle dominuje w jego życiu sportowym i przynosi spektakularne wyniki sportowe na arenie ogólnopolskiej.

Gratulacje dla kolegi Łukasza.

Na zdjęciu Łukasz Wąsik na podium dla zwycięzców w Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *