wtorek, 16 kwietnia, 2024
Badminton

Uroczystość wręczenia sportowych stypendiów i nagród w Nowej Dębie

W Sali Kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, we wtorek 27 lutego 2024 roku odbyła się miła uroczystość wręczenia stypendiów i nagród sportowych za wysokie wyniki sportowe osiągnięte przez zawodników i trenerów w 2023 roku.

Wśród zaproszonych gości na uroczystość przybyli: Damian Diektiarenko – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie, Wiesław Ordon – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Tomasz Kopeć – Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej, Prezes MKS „Stal” Nowa Dęba Andrzej Majdański oraz I V-ce Prezes MKS „Stal” Nowa Dęba Arkadiusz Tereszkiewicz. Młodym sportowcom podczas uroczystości towarzyszyli rodzice i dziadkowie, którzy liczne przybyli na to wydarzenie

Zgodnie z zapisami Uchwały Rady Miejskiej w sprawie przyznawania stypendiów i nagród za osiągnięcia sportowe, każdego roku do 15 stycznia kluby sportowe mają możliwość składania wniosków o przyznanie nagród i stypendiów. Podobnie było w obecnym roku, gdzie w terminie zostało złożonych 30 wniosków. Następnie wnioski zostały zaopiniowane przez Komisję d/s Sportu, Zdrowia, Spraw Statutowych i Społecznych Rady Miejskiej, a propozycje podziału zostały przedstawione Burmistrzowi, który swoim podpisem stypendia i nagrody przyznał między innymi licznej grupie wyróżniających się zawodniczkom i zawodnikom sekcji badmintona i lekkiej atletyki z MKS „Stal” Nowa Dęba oraz ich trenerom.

Nagrody dla trenerów otrzymali:

 • Julian Zięba trener sekcji lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba
 • Adam Bunio trener sekcji badmintona MKS STAL Nowa Dęba
 • Patryk Kopeć trener sekcji badmintona MKS STAL Nowa Dęba

Miesięczne stypendia od marca do grudnia otrzymali następujący zawodniczki i zawodnicy:

 • Kacper Łuc sekcja lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba
 • Kamil Kopeć sekcja lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba
 • Kacper Gołąbek sekcja lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba
 • Tymoteusz Malik sekcja badmintona MKS Stal Nowa Dęba
 • Krystian Wąsik sekcja badmintona MKS STAL Nowa Dęba
 • Karol Wąsik sekcja badmintona MKS STAL Nowa Dęba
 • Kamil Malak sekcja badmintona MKS STAL Nowa Dęba

Nagrody pieniężne otrzymali zawodniczki i zawodnicy:

 • Krystian Babula sekcja lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba
 • Milena Sudoł sekcja lekkiej atletyki MKS Stal Nowa Dęba
 • Patrycja Grosiak sekcja lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba
 • Wiktoria Borowiec sekcja lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba
 • Karolina Zięba sekcja lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Burmistrz Wiesław Ordon, który pogratulował nagrodzonym zawodnikom i ich trenerom oraz rodzicom za zaangażowanie w rozwój sportu oraz promocję miasta i gminy na arenach sportowych całej Polski. Burmistrz przedstawił założenia budżetu gminy na zadania inwestycyjne w zakresie infrastruktury sportowej (rozpoczęto prace budowlane przy nowym budynku szatniowo – administracyjnym MKS Stal).

Podziękowania i gratulacje nagrodzonym zawodnikom, trenerom i rodzicom złożył również Damian Diektiarenko Przewodniczący Rady Miejskiej, który również poinformował o budowie w bieżącym roku nowego budynku szatniowego na stadionie SOSiR oraz podsumował obchody Jubileuszu 70-lecia MKS STAL , które odbyły się w 2023 roku i na początku 2024 roku.

Całą uroczystość zorganizował Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji, a wzorowo ją przeprowadził po raz ostatni odchodzący na emeryturę Dyrektor SOSiR  Adam Szurgociński.

Po zakończeniu części oficjalnej, uczestnicy i goście zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego w luźnej i swobodnej atmosferze dyskutowano o przyszłości nowodębskiego sportu.

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości (źródło SOSiR Nowa Dęba).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *