czwartek, 13 czerwca, 2024
Badminton

Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych w badmintonie z cyklu „Podkarpacki Cup 2021” w Szczucinie.

W województwie małopolskim w miejscowości Szczucin rozegrany został kolejny już w tym sezonie Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych w badmintonie, a czwarty i zarazem ostatni z cyklu „Podkarpacki Cup 2021”.Po raz kolejny fantastyczną formą błysnęli w tym turnieju młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy aż pięciokrotnie stanęli na podium dla zwycięzców, w tym aż trzy razy na jego najwyższym stopniu.
Znakomita forma którą cały czas demonstrują w sezonie rozgrywkowym 2021/2022: Kamil Malak, Karol Wąsik i Krystian Wąsik znalazła swoje potwierdzenie na koniec 2021 roku w startach indywidualnych tej trójki jakże utalentowanych młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba.

W kategorii juniorów młodszych w grze pojedynczej chłopców pierwsze miejsce wywalczył Kamil Malak, a na miejscu trzecim uplasował się Karol Wąsik.
W grze podwójnej juniorów młodszych pierwsze miejsce niepodlegające dyskusji wywalczył debel chłopców ze Stali Nowa Dęba: Kamil Malak / Karol Wąsik, który odniósł komplet zwycięstw, nie tracąc nawet jednego seta.
W kategorii młodzików znowu dobrą formę zademonstrował Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba).
W grze pojedynczej młodzików Krystian wywalczył trzecie miejsce.
W grze podwójnej młodzików debel chłopców: Krystian Wasik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) po koncertowej grze pokonali parę: Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) / Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl). Krystian i Bartek w drodze po zwycięstwo również w całym turnieju nie stracili nawet jednego seta.

Czwarty turniej w Szczucinie zakończył rywalizację w cyklu „Podkarpacki Cup 2021” w  2021 roku.

Klasyfikację ogólną całego cyklu na 2021 rok zdecydowanie zdominowała trójka badmintonowych muszkieterów ze Stali Nowa Dęba.

Klasyfikację ogólną w grze pojedynczej młodzików wygrał Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba). Klasyfikację ogólną w grze podwójnej młodzików zdecydowanie wygrał debel: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin).

Klasyfikację ogólną w grze pojedynczej juniorów młodszych zdecydowanie wygrał Kamil Malak (Stal Nowa Dęba) – wygrał wszystkie cztery turnieje i był klasą sam dla siebie, a drugie miejsce wywalczył Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba).
Klasyfikację ogólną w grze podwójnej juniorów młodszych zdecydowanie wygrał debel: Kamil Malak (Stal Nowa Dęba) / Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba).


Był to znakomity i po raz kolejny rewelacyjny, a zarazem ostatni indywidualny występ na badmintonowych kortach na arenie ogólnopolskiej, młodych badmintonistów z Nowej Dęby.
Wielkie gratulacje dla całej trójki młodych i utalentowanych badmintonistów.

Na zdjęciach trójka młodych badmintonowych muszkieterów ze Stali Nowa Dęba na ostatnim w 2021 roku indywidualnym turnieju w Szczucinie: Karol Wąsik, Krystian Wąsik i Kamil Malak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *