poniedziałek, 20 maja, 2024
Badminton

Czwarta runda Karpackiej Ligi Badmintona w Ropczycach.

Na Podkarpaciu w miejscowości Ropczyce z udziałem ośmiu drużyn: Rakieta II Tarnów, TEAM Tarnowiec, MKS „Skarbek” Gogołów, KB Zarzecze, Rakieta I Tarnów, Badminton Academy Rzeszów, UKS „Kiko” Zamość oraz MKS „Stal” Nowa Dęba rozegrana została czwarta runda drużynowych rozgrywek Karpackiej Ligi Badmintona w sezonie rozgrywkowym 2021/2022.

Zespół badmintonistów Stali Nowa Dęba zagrał bardzo dobre mecze i w znakomitym stylu odniósł dwa wysokie i zasłużone zwycięstwa.
W pierwszym meczu Stalowcy pokonali zdecydowanie drużynę Rakieta I Tarnów 7:0, a punkty dla Stali w tym meczu zdobywali: w grze pojedynczej: Tymoteusz Malik 2, Kamil Malak 2, Karol Wąsik 1 oraz w grach podwójnych: Krystian Wąsik / Tymoteusz Malik 1 oraz Kamil Malak / Karol Wąsik 1.

W drugim meczu Stalowcy również spisali się znakomicie i pokonali drużynę MKS „Skarbek” Gogołówów 7:0, a punkty dla Stali w tym meczu zdobywali: Tymoteusz Malik 2, Kamil Malak 2, Karol Wąsik 1 oraz w grach podwójnych: Krystian Wąsik / Tymoteusz Malik 1 oraz Kamil Malak / Karol Wąsik 1.


Młody zespół badmintonistów Stali po raz kolejny w tym sezonie ligowym pokazał charakter oraz wolę walki, co dało dwa wysokie zwycięstwa. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Stalowcy w obydwu meczach nie stracili nawet jednego seta.


Po czwartej rundzie rozgrywek zespół badmintonistów Stali Nowa Dęba plasuje się na wysokim drugim miejscu w ligowej tabeli.Piąta runda rozgrywek Karpackiej Ligi Badmintona rozegrana zostanie już w Nowym 2022 Roku, w dniu 15.01.2022 r. w Nowej Dębie, gdzie zespół Stali zmierzy się kolejno z drużynami: TEAM Tarnowiec i Klub Badmintona Zarzecze.

Czwarta runda drużynowych rozgrywek w Karpackiej Lidze Badmintona zakończyła starty badmintonistów Stali Nowa Dęba w 2021 roku. Był to kolejny, już 54 rok funkcjonowania sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby, obfitujący w wiele sukcesów indywidualnych oraz drużynowych od kategorii młodzika aż po kategoria weterana. W przyszłym 2022 roku sekcja badmintona będzie obchodziła jakże piękny jubileusz 55 – lecia swojego istnienia w środowisku Nowej Dęby. Jaki będzie ten jubileuszowy rok, co przyniesie ze sobą oraz jak ten piękny jubileusz zostanie uczczony i doceniony przez władze samorządowe Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz władze MKS „Stal” Nowa Dęba pokaże najbliższa przyszłość.


Na zdjęciach drużyna badmintonistów Stali Nowa Dęba podczas czwartej rundy Karpackiej Ligi Badmintona w Ropczycach, stoją od lewej strony: Tymoteusz Malik, Kamil Malak, Karol Wąsik i Krystian Wąsik oraz trener Adam Bunio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *