czwartek, 13 czerwca, 2024
Badminton

Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie w Żyrakowie k/ Dębicy

Na Podkarpaciu w miejscowości Żyraków koło Dębicy rozegrany został Krajowy Turniej Młodzików Młodszych i Młodzików „Orbitek Cup 2020” w badmintonie.

Na starcie stanęło wiele czołowych zawodniczek i zawodników z całej Polski.W zawodach tych znakomicie spisał się młody i utalentowany badmintonista Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik który wystąpił w grze pojedynczej i podwójnej w kategorii młodzików młodszych.W grze pojedynczej młodzików młodszych Krystian nie dał najmniejszych szans swoim rywalom i w znakomitym stylu, nie tracąc nawet jednego seta wywalczył pierwsze miejsce.

W grze podwójnej młodzików młodszych po rewelacyjnej grze pierwsze miejsce wywalczył debel chłopców: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin.Tym samym Krystian został uznany najlepszym zawodnikiem tego turnieju w tej kategorii wiekowej.
Był to już kolejny w tym sezonie znakomity występ tego młodego badmintonisty na badmintonowych kortach Polski, jednoznacznie świadczący, że Krystian cały czas czyni postępy i w chwili obecnej zalicza się do ścisłej krajowej czołówki badmintonistów Polski w tej kategorii wiekowej. W kategorii młodzików wystąpił Karol Wąsik brat Krystiana. W grze pojedynczej chłopców uplasował się na siódmym miejscu, a w grze podwójnej młodzików wspólnie ze swoim parterem deblowym Kacprem Obłozą (UKS Jagiellonka Medyka) wywalczyli czwarte miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *