piątek, 24 maja, 2024
Badminton

XI Mistrzostwa Polski Lekarzy i Puchar Medyczny w badmintonie w Łodzi.

W stolicy województwa łódzkiego Łodzi rozegrane zostały XI Mistrzostwa Polski Lekarzy w badmintonie. Znakomitą formą w tych mistrzostwach błysnął lekarz chirurg z Nowej Dęby Łukasz Wąsik, na co dzień od czterech lat Kierownik Oddziału Chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Łukasz wystąpił w trzech grach: pojedynczej, podwójnej i mieszanej i po bardzo dobrej grze w tych mistrzostwach stanął aż trzy razy na podium dla zwycięzców i wywalczył dwa złote medale i jeden medal srebrny.

Najpierw drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski 

Lekarzy wywalczył w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat.

Pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył w grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat wspólnie z lekarzem okulistą Rafałem Arendarczykiem (Leszno).

Pierwsze miejsce i trzeci medal w tych mistrzostwach, tym razem złoty Łukasz wywalczył w grze mieszanej w kategorii wiekowej + 45 lat wspólnie z Gabrielą Owczarek lekarzem internistą (Piaseczno).

Mistrzostwa Polski Lekarzy stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a Łukasz swoją postawą i uzyskanymi wynikami potwierdził, że badmintonowy bakcyl zaszczepiony w młodości ciągle dominuje w jego życiu sportowym i przynosi spektakularne wyniki sportowe na arenie ogólnopolskiej.

Przy okazji tych mistrzostw również w Łodzi rozegrany został po raz XI Puchar Medyczny

I w tych zawodach Łukasz wywalczył kolejny medal do swojej bogatej kolekcji.

 Tym razem w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej +45 lat wywalczył drugie miejsce i srebrny medal, natomiast w grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej +45 lat wspólnie ze swoim partnerem, lekarzem radiologiem Robertem Bibikiem (Łódź) wywalczyli dobre czwarte miejsce

W sumie Łukasz w zawodach rangi mistrzowskiej w tym roku wywalczył łącznie aż siedem medali (3 złote i 4 srebrne medale), co jest nie lada wyczynem.

Wielkie gratulacje dla kolegi Łukasza.

Na zdjęciu Łukasz Wąsik na podium dla zwycięzców w Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *