piątek, 24 maja, 2024
Badminton

Międzynarodowy Turniej Badmintona „XXII Mazovia Junior Cup 2022” w Zielonce k/ Warszawy.

Na Mazowszu w miejscowości Zielonka k/ Warszawy rozegrany został wysoko punktowany Międzynarodowy Turniej Badmintona „Mazovia Junior Cup 2022” w różnych kategoriach wiekowych. Na starcie stanęli zawodnicy i zawodniczki z trzech państw: Litwy, Ukrainy i Polski (wszyscy najlepsi polscy badmintoniści w tych kategoriach wiekowych). W tym doborowym towarzystwie znalazła się również trójka młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba: Krystian Wąsik, Kamil Malak i Karol Wąsik.
Znakomicie jak na debiutanta spisał się junior młodszy Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik, który zadebiutował w kategorii wiekowej junior młodszy U – 17.
Krystian wspólnie ze swoim partnerem deblowym Tymoteuszem Cybulskim ( BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle) po znakomitej grze wywalczyli doskonałe trzecie miejsce.
W grze pojedynczej juniorów młodszych Krystian wywalczył bardzo dobre dziewiąte miejsce.Warto podkreślić, że Krystian i Tymek od tego sezonu 2022/23 rozpoczęli starty w kategorii junior młodszy i pierwszy raz zagrali ze sobą grę podwójną i już z tak znakomitym skutkiem. Jest to dobry prognostyk na przyszłość.
Dobrze spisali się również juniorzy Stali Nowa Dęba: Karol Wąsik i Kamil Malak, którzy zadebiutowali w kategorii młodzieżowców U – 23.
Kamil po bardzo dobrych grach kwalifikacyjnych, wywalczył dobre dziewiąte miejsce w grze pojedynczej mężczyzn.W grze podwójnej mężczyzn debel: Kamil Malak / Karol Wąsik wywalczył dobre siódme miejsce.

Był to bardzo dobry występ młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba inaugurujący ich starty indywidualne w sezonie 2022/23.
Gratulacje dla całej trójki nowodębian.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba na turnieju w Zielonce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *