czwartek, 13 czerwca, 2024
Badminton

Otwarty Turniej Badmintona „Małopolska Open” w Tarnowie.

W województwie małopolskim w Tarnowie rozegrany został pierwszy, rozpoczynający rywalizację w sezonie 2022/2023 Otwarty Turniej Badmintona „Małopolska Open”. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych i o różnym stopniu badmintonowego zaawansowania.

Na starcie jak zwykle stanęło wiele zawodniczek i zawodników z Polski południowej, wschodniej i zachodniej.

W tym licznym gronie znalazła się również czteroosobowa grupa badmintonowych amatorów z Nowej Dęby, mieszanka młodości i rutyny: Adrian Kowal, Piotr Sikorski, Mirosław Wilk i Sławomir Wąsik.

Zawodnicy z Nowej Dęby spisali się nieźle, plasując się w czołówce poszczególnych kategorii wiekowych, w których startowali.W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii amator początkujący drugie miejsce wywalczył Piotr Sikorski.W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii amator średnio zaawansowany piąte miejsce wywalczył Sławomir Wąsik.W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii open piąte miejsce wywalczył Adrian Kowal.

Był to pierwszy występ amatorów z Nowej Dęby na tarnowskich kortach, rozpoczynający sezon startowy 2022/2023, a na szczególne podkreślenie zasługuje postawa debiutanta na tarnowskich kortach Piotra Sikorskiego.


Na zdjęciu badmintoniści z Nowej Dęby na turnieju w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *