wtorek, 16 kwietnia, 2024
Badminton

Turniej badmintona „Małopolska open” w Tarnowie.

W województwie małopolskim w Tarnowie rozegrany został pierwszy w tym sezonie turniej badmintona „Małopolska Open”.Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych i o różnym stopniu badmintonowego zaawansowania.Na starcie stanęło wiele zawodniczek i zawodników z Polski południowej i zachodniej.W tym gronie znalazła się pięcioosobowa grupa badmintonistów z Nowej Dęby, mieszanka: młodości, rutyny i amatorów.

Zawodnicy z Nowej Dęby spisali się znakomicie i aż pięciokrotnie stanęli na podium dla zwycięzców, w tym dwa razy na jego najwyższym stopniu.


W grze pojedynczej mężczyzn rozegranej w formule „open” drugie miejsce wywalczył junior młodszy Karol Wąsik, trzecie miejsce wywalczył brat Karola, młodzik Krystian Wąsik. Obaj w pokonanym polu pozostawili wielu starszych i bardziej doświadczonych graczy.


W grze podwójnej mężczyzn rozegranej również w formule „open” po znakomitej grze pierwsze miejsce wywalczył debel braci: Karol Wąsik / Krystian Wąsik, którzy nie mieli sobie równych, pozostawiając w pokonanym polu wiele starszych i bardziej doświadczonych par deblowych.

W grze pojedynczej amatorów w kategorii „amator początkujący” w sposób bezdyskusyjny zwyciężył tata Karola i Krystiana, Sławomir Wąsik.Tak więc cała rodzina Wąsików stanęła na podium dla zwycięzców.

W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat drugie miejsce wywalczył Tadeusz Szczur, a na piątym miejscu uplasował się drugi z nowodębian Grzegorz Ordon.
Warto nadmienić, że wszyscy zawodnicy z Nowej Dęby startowali na własny koszt.

Wielkie gratulacje dla całej piątki nowodębian.

Na zdjęciach badmintoniści z Nowej Dęby podczas „Małopolska Open” w badmintonie i na podium dla zwycięzców w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *