niedziela, 28 kwietnia, 2024
Piłka NożnaSeniorzy

Leżajsk pokonany – czas na Nisko. Ósme zwycięstwo Stali Nowa Dęba.

1-3 przywiozła Stal z boiska Pogoni Leżajsk. To ósma wygrana Stalowców w tej rundzie.

W niedzielne wczesne popołudnie w Leżajsku tamtejsza Pogoń podejmowała drużynę z Nowej Dęby. Gospodarze po trzech kolejnych zwycięstwach mieli rozbudzone apetyty, ale Stal zna swoją wartość i nieprzypadkowo zajmuje miejsce w czołówce ligi.

Mecz rozpoczął się od dużej nerwowości w poczynaniach obu zespołów. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska a składnych akcji i dłuższych wymian piłki było jak na lekarstwo. Ostra reprymenda trenera Frańczaka przyniosła efekt i po dokładnym dograniu w pole karne w 23 minucie spotkania bramkę głową zdobywa Paco. Uderzenie o tyle było niefortunne, że próbujący wybijać piłkę jeden z obrońców Pogoni trafia w głowę naszego napastnika co kończy się ogromnym guzem i chwilową niedyspozycją strzelca premierowej bramki.

Po dłuższej chwili gry nowodębskiej Stali w osłabieniu – Paco wraca na plac i … strzela (32 min) głową drugą bramkę. Niestety w przerwie musi opuścić boisko (życzymy zdrowia i szybkiego powrotu do składu), ale koledzy już całkowicie kontrolują przebieg meczu. Kolejne niewykorzystane sytuacje w końcu muszą się zemścić i w 58 minucie, w dość kuriozalnych okolicznościach, gospodarze zdobywają kontaktowego gola.

Podrażniona Stal w dalszym ciągu stwarza sobie kolejne okazje strzeleckie, ale zdecydowanie nie jest to dzień Anesa, który marnuje nawet najdogodniejsze akcje. Walka całego zespołu, w którym bryluje Karol Wilk oraz odważna decyzja trenera (w miejsce Anesa desygnuje do gry Kamila Gorzelanego) przynosi efekt w postaci trzeciej bramki (93 min), która zamyka mecz.

Stal Nowa Dęba dopisuje sobie kolejne trzy punkty i w dobrych nastrojach rozpoczyna przygotowania do kolejnego meczu.

Dla Stali bramki zdobyli: Paco x2 oraz K.Gorzelany.

Stal zagrała w składzie: bramka – Głód; obrona – Nowak, Ciach, Styka, Florys; pomoc – Ciździel, Wilk, Grzegorczyk, Serafin(C); atak – Paco, Anes; rezerwa – Olech, Mokrzycki, Gorzelany, Miśkowicz, Kotrych.

zdj. J.Brzuszek

W sobotę (06.11.2021) na mecz o godz. 13,30 do Nowej Dęby przyjeżdża lider rozgrywek – SOKÓŁ NISKO.

Sokół prowadzi z dorobkiem 28 pkt (9 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka), a STAL ND zajmuje 3 miejsce ze stratą 4 pkt do lidera.