piątek, 19 kwietnia, 2024
Piłka NożnaSeniorzy

Stal Nowa Dęba wróciła na zwycięską ścieżkę! Drużyna Adama Frańczaka pokonała Wichry Rzeczyca Długa.

Piłkarze Stali Nowa Dęba wrócili na zwycięski szlak. Nasi gracze tym razem okazali się lepsi od drużyny Wichry Rzeczyca Długa, której zaaplikowali dwie bramki.

Drużyna z Rzeczycy Długiej do Nowej Dęby przyjechał z jasnym celem, a mianowicie chciał nie przegrać, natomiast Stal koniecznie chciała podtrzymać passę domowych zwycięstw. Kibice również liczyli na efektowną wygraną z niżej notowanym rywalem. Od początku to podopieczni Adama Frańczaka zdecydowanie lepiej prezentowali się na murawie i częściej byli przy piłce, ale brakowało konkretów.

Gospodarze nieustannie napierali i w 25 minucie dopięli swego, a futbolówkę w siatce umieścił Kamil Gorzelany. Stal dostała wiatru w żagle i praktycznie (poza bardzo sporadycznymi ale groźnymi kontratakami) nie „schodziła” z połowy Wichrów. Niestety do przerwy podwyższenia nie było.

Beniaminek 5 ligi podkarpackiej w drugiej odsłonie nie zamierzał składać broni. Po przerwie ekipa przyjezdna próbowała złapać kontakt, ale zespół z Nowej Dęby dobrze grał
w defensywie i praktycznie w zarodku gasił wszystkie akcje Wichrów.

Stal dominowała i kontrolowała przebieg meczu. Kolejne bramki jednak długo nie padały
i dopiero Anes w 75 minucie spotkania, po szybkiej i koncertowo rozegranej akcji całego zespołu, ustalił wynik strzelając swoją 12 bramkę w tej rundzie.

Przyjezdni nie mieli już nic do stracenia i w kolejnych minutach szukali okazji do zdobycia chociażby honorowego trafienia, ale nie stworzyli sobie nawet dogodnej sytuacji pod bramką gospodarczy. Stal pewnie wygrała kolejny mecz i umocniła się na czwartej pozycji w tabeli,
a jej dotychczasowy bilans to 7 zwycięstw, 0 remisów i 3 porażki.

Stal grała w składzie: bramka: Głód; obrona: Ciździel, Styka, Ciach, Nowak; pomoc: Wilk, Florys, Gorzelany, Mokrzycki; atak: Paco, Anes; ławka: Olech, Grzegorczyk, Stadnik, Kotrych.

zdj. J.Brzuszek

W najbliższej kolejce czeka naszą drużynę wyjazd do odbudowującej się Pogoni Leżajsk.

Kolejny mecz na swoim stadionie Stal rozegra 6 listopada (sobota) i będzie podejmować lidera rozgrywek zespół Sokoła Nisko (szczegóły na plakatach i facebook-u) – już dziś zapraszamy.

HEJ STAL !!!

Jeden komentarz do “Stal Nowa Dęba wróciła na zwycięską ścieżkę! Drużyna Adama Frańczaka pokonała Wichry Rzeczyca Długa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *