wtorek, 16 kwietnia, 2024
Badminton

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie w Głubczycach.

W województwie opolskim w miejscowości Głubczyce rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie.Na starcie mistrzostw stanęło łącznie około 120 najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski.W mistrzostwach wystartował również młody i utalentowany badmintonista Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik.Krystian w mistrzostwach spisał się dobrze.
W grze pojedynczej młodzików po dobrej i ambitnej grze wywalczył bardzo dobre piąte miejsce. W pojedynku ćwierćfinałowym uległ późniejszemu mistrzowi Polski Mateuszowi Golasowi (Technik Głubczyce).W grze podwójnej młodzików również dobre piąte miejsce wywalczył debel chłopców: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin), a walkę o strefę medalową przegrał po trzy setowym pojedynku.
Był to dobry występ młodego badmintonisty ze Stali Nowa Dęba, a na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Krystian i Bartek dopiero pierwszy sezon występują w tej kategorii wiekowej i wszystko co najlepsze w polskim badmintonie jeszcze przed nimi.

Na zdjęciach Krystian Wąsik i Bartosz Kufel podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie w Głubczycach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *