piątek, 24 maja, 2024
Badminton

Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla w Żyrakowie k/ Dębicy.

Na Podkarpaciu w miejscowości Żyraków k/ Dębicy z udziałem 193    zawodniczek i zawodników z całej Polski z 49 klubów rozegrany został prestiżowy turniej badmintona: Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.
Z satysfakcją należy odnotować fakt, że był to pierwszy tej rangi turniej badmintona rozegrany w Nowym 2021 Roku w Polsce, którego organizatorem było województwo podkarpackie.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, z udziałem krajowej czołówki w tych kategoriach wiekowych.W zawodach, w turnieju juniorów młodszych wystąpiła również trójka utalentowanych badmintonistów Stali Nowa Dęba: Krystian Wąsik, Karol Wąsik i Karol Malak.Młodzi badmintoniści ze Stali spisali się nieźle, zważywszy na fakt że Karol i Kamil dopiero pierwszy sezon występują w tej kategorii wiekowej, a Krystian jest dopiero pierwszy rok młodzikiem.
W grze podwójnej juniorów młodszych dobre piąte miejsce wywalczył debel: Kamil Malak / Karol Wąsik, na miejscu dziewiątym uplasował się debel kombinowany: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin).W grze pojedynczej juniorów młodszych Kamil uplasował się na miejscu siedemnastym, a Karol i Krystian uplasowali się ex aequo na miejscu trzydziestym trzecim.

Na zdjęciu trójka młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba na turnieju w Żyrakowie, od lewej strony: Kamil Malak, Krystian Wąsik i Karol Wąsik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *