poniedziałek, 20 maja, 2024
Badminton

XII Mistrzostwa Polski Lekarzy i XII Puchar Medyczny w badmintonie w Łodzi

W stolicy województwa łódzkiego Łodzi rozegrane zostały XII Mistrzostwa Polski Lekarzy w badmintonie. Po raz kolejny znakomitą formą w tych mistrzostwach błysnął lekarz chirurg z Nowej Dęby Łukasz Wąsik, na co dzień od pięciu lat Kierownik Oddziału Chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Łukasz wystąpił w trzech grach: pojedynczej, podwójnej i mieszanej i po bardzo dobrej grze w tych mistrzostwach stanął aż trzy razy na podium dla zwycięzców i wywalczył jeden złoty medale i dwa medale srebrne.

Najpierw drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski Lekarzy wywalczył w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat.

Pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył w grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat wspólnie z lekarzem laryngologiem Rafałem Arendarczykiem (Wrocław).

Drugie miejsce i trzeci medal w tych mistrzostwach, tym razem srebrny Łukasz wywalczył w grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat wspólnie z Moniką Mazur lekarzem internistą (Warszawa).

Mistrzostwa Polski Lekarzy stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a Łukasz swoją postawą i uzyskanymi wynikami po raz kolejny potwierdził, że badmintonowy bakcyl zaszczepiony w młodości ciągle dominuje w jego życiu sportowym i przynosi spektakularne wyniki sportowe na arenie ogólnopolskiej.

Przy okazji tych mistrzostw również w Łodzi rozegrany został po raz XII Puchar Medyczny Lekarzy

I w tych zawodach Łukasz wywalczył kolejny medal do swojej bogatej kolekcji.

Tym razem w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej +45 lat wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal,

W sumie Łukasz w zawodach rangi mistrzowskiej już w tym roku wywalczył 4 medale (1 złoty i 2 srebrne i 1 brązowy), co jest nie lada wyczynem.

Wielkie gratulacje dla kolegi Łukasza.

Na zdjęciu Łukasz Wąsik na podium dla zwycięzców w Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *