poniedziałek, 20 maja, 2024
Badminton

Finał rozgrywek drużynowych Karpackiej Ligi Badmintona w sezonie 2023/24 w Nowej Dębie

W Nowej Dębie w dniu 13.04.2024 r. rozegrany został finał rozgrywek drużynowych Karpackiej Ligi Badmintona w sezonie rozgrywkowym 2023/24.

Na starcie stanęły trzy zespoły: UKS „Kiko” I Zamość, UKS „Kiko” II Zamość oraz gospodarz zawodów drużyna MKS „Stal” Nowa Dęba.

Zespoły rywalizowały systemem gier: „każdy z każdym”. W każdym ze spotkań grano trzy gry pojedyncze oraz dwie gry podwójne.

Zdecydowane zwycięstwo w tych rozgrywkach odniósł zespół badmintonistów Stali Nowa Dęba, który w pierwszym pojedynku pokonał drużynę UKS „Kiko” II Zamość 5:0.

Punkty dla Stali w tym meczu zdobyli: w grach pojedynczych: Adrian Kowal, Kamil Malak i Krystian Wąsik oraz w grach podwójnych deble: Kamil Malak / Karol Wąsik i Krystian Wąsik / Jakub Suszyński.

W meczu o pierwsze miejsce zespół Stali Nowa Dęba po pasjonującym pojedynku pokonał drużynę UKS „Kiko” I Zamość 4:1, a punkty dla Stali w tym meczu zdobyli: w grach pojedynczych: Krystian Wąsik i Kamil Malak oraz w grach podwójnych deble: Kamil Malak / Karol Wąsik i Krystian Wąsik / Jakub Suszyński.

Na znakomitym poziomie sportowym w tym meczu stała gra podwójna,w której para ze Stali: Karol Wąsik / Kamil Malak po trzy setowym, morderczym pojedynku pokonała parę z Zamościa: Daniel Gujski / Gary Weng (19:21;24:22;21:16), broniąc przy tym trzy lotki meczowe.

Warto w tym miejscu nadmienić, że zespół z UKS „Kiko” I z Zamościa przyjechał do Nowej Dęby wzmocniony zawodnikiem z Tajwanu Gary Wengiem.

Trzecie miejsce wywalczył zespół UKS „Kiko” II Zamość.

Drużyna ligowa badmintonistów Stali Nowa Dęba w tych rozgrywkach w sezonie 2023/24 wystąpiła w składzie: Krystian Wąsik, Karol Wąsik, Kamil Malak, Adrian Kowal i Jakub Suszyński.

Z wielką satysfakcją odnotować należy fakt, że badmintoniści Stali trzeci raz z rzędu wygrali drużynowe rozgrywki Karpackiej Ligi Badmintona, czego jak do tej pory jeszcze nikt nie dokonał.

Gratulacje dla całego zwycięskiego teamu ze Stali Nowa Dęba.

Na zdjęciach finał rozgrywek Karpackiej Ligi Badmintona w Nowej Dębie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *