piątek, 24 maja, 2024
Badminton

Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w badmintonie w Suchedniowie.

W miejscowości Suchedniów w województwie świętokrzyskim z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski oraz Ukrainy rozegrany został wysoko punktowany i prestiżowy w Polsce turniej badmintona Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzieżowców.

W tym prestiżowym turnieju z powodzeniem wystartowała również dwójka młodych i utalentowanych badmintonistów Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik i Kamil Malak. Krystian wystąpił w kategorii juniorów młodszych, a Kamil w kategorii młodzieżowców (Kamil jest jeszcze juniorem).

Obaj spisali się bardzo dobrze, zajmując w swoich kategoriach wiekowych czołowe miejsca tak w grach podwójnych, jak i singlowych.

W kategorii wiekowej juniorów młodszych w grze pojedynczej chłopców po znakomitej grze rewelacyjne trzecie miejsce wywalczył Krystian, wchodząc przebojem do polskiej czołówki w tej kategorii wiekowej.

Dobrze Krystian spisał się w grze podwójnej chłopców, w której  po dobrej grze debel: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Jan Szeszko ( SKB Suwałki) wywalczył dobre piąte miejsce.

W kategorii wiekowej młodzieżowców w grze pojedynczej mężczyzn również bardzo dobre piąte miejsce wywalczył Kamil.

Kamil dobrze spisał się również w grze podwójnej mężczyzn, w której debel: Kamil Malak (Stal Nowa Dęba) / Wiktor Grzyb ( UKS Orbitek Straszęcin) po niezłej grze wywalczył piąte miejsce.

Był to kolejny udany występ młodych badmintonistów z Nowej Dęby w turnieju rangi Grand Prix w sezonie rozgrywkowym 2022/2023.

Gratulacje dla Krystiana i Kamila za kolejny udany start na arenie ogólnopolskiej.

Na zdjęciach: Krystian Wąsik i Kamil Wąsik na Otwartym Grand Prix w Suchedniowie (Krystian na trzecim stopniu podium dla zwycięzców).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *