poniedziałek, 29 kwietnia, 2024
Piłka NożnaSeniorzy

Narodowy nie dla Stali… Porażka z Siarką Tarnobrzeg!

Piłkarze Stali w środę o 15:30 w ramach 1/2 Okręgowego Pucharu Polski zmierzyli się z występująca na co dzień w 3 lidze Siarką Tarnobrzeg. Mecz ten można określić jako dobre widowisko obfite w bramki. Pierwszy gol padł w 24 minucie, kiedy to obrońca Stali z najbliższej odległości wbił piłkę do własnej bramki. W 37. minucie było już 0:2, po płaskim dośrodkowaniu piłkę do siatki skierował zawodnik Siarki. Drużyna z Tarnobrzega po ładnym strzale zza pola karnego schodziła na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron a dokładnie w 50 minucie było już 0:4. Po utracie czwartej bramki Stal postawiła wszystko na jedną kartę, co przyniosło skutki. W 67 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzałem głową zdobył Michał Styka. Piłkarze Stali nabrali wiatru w żagle i zaczęli sprawiać kłopoty defensywie Siarki. W 79 minucie rzut karny pewnie wykorzystał Luigi D’Apollonio. Kibice zgromadzeni na trybunach mogli odnieść wrażenie, że lada moment Stal zdobędzie bramkę kontaktową. Niestety tak się nie stało, a bramkę ustalającą wynik spotkania w ostatniej akcji meczu zdobył zawodnik Siarki. Koniec spotkania. Przegrywamy z 3 ligową Siarką 2:5. Żartobliwie można stwierdzić, że po odpadnięciu z rozgrywek pucharowych już w zupełności można skupić się na lidze.

Skład Stali to: Kalandyk (B), Styka, Wilk, Gorzelany, Tęczar, Szalony, Głód, Amjad, Serafin (C), D’Apollonio, Mokrzycki

Ławka: Chamera (B), Sudoł, Stochmal, Skrzypczak, Kizior M, Kizior F