czwartek, 13 czerwca, 2024
Badminton

Europejskie Igrzyska Akademickie Łódź 2022 w badmintonie.

W Polsce w Łodzi rozegrane zostały Europejskie Igrzyska Akademickie Łódź 2022, które trwały dwa tygodnie, a rozegrane zostały w dniach: 17 – 31 lipca 2022 r.
Igrzyska te odbywają się co dwa lata w różnych miastach Europy. Było to największe multisportowe święto akademickie w Europie. Łącznie wystartowało ok. 6000 sportowców z około 46 krajów. Program Igrzysk zawierał 20 dyscyplin sportowych w tym badminton, który był silnie obsadzony.
Rozgrywki badmintonowe obejmowały turniej drużynowy oraz turniej indywidualny. W turnieju drużynowym i indywidualnym wystąpili badmintoniści z 20 krajów europejskich.
Barw uczelni AWF WARSZAWA w turnieju drużynowym bronił między innymi najlepszy aktualnie badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik, której na co dzień jest  studentem tej uczelni.

Drużyna AWF Warszawa w turnieju drużynowym uplasowała się na dwunastym miejscu.


Tymek wystąpił również w turnieju indywidualnym w grze pojedynczej mężczyzn i w grze mieszanej wspólnie z Zofią Tomczak.
W grze pojedynczej mężczyzn Tymek wywalczył dobre dziewiąte miejsce ulegając w 1/8 turniejowej jedynce Anglikowi Johnowi Torujessonowi, który notabene został zwycięzcą singla mężczyzn.

Natomiast w grze mieszanej mixt: Tymoteusz Malik / Zofia Tomczak uplasował się na miejscu siedemnastym.
Był to historyczny (bo pierwszy raz badmintonista ze Stal Nowa Dęba wystąpił w tej rangi turnieju badmintona) i dobry występ Tymka w tak prestiżowych i bardzo silnie obsadzonych zawodach.

Na zdjęciach badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik podczas Europejskich Igrzysk Akademickich Łódź 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *