wtorek, 16 kwietnia, 2024
Badminton

Piąta runda LOTTO Ekstraligi Badmintona w Białymstoku

W dniach 07 – 08.03.2020 r. rozegrana została piąta i ostatnia runda LOTTO Ekstraligi Badmintona w sezonie 2019/2020.Najlepsze polskie zespoły badmintonowe zmierzyły się ze sobą w tej rundzie w czterech miejscach w Polsce: Przemyślu, Białymstoku, Poznaniu i Suwałkach.Młodej drużynie badmintonistów Stali Nowa Dęba przyszło zmierzyć się na wyjeździe w Białymstoku z kolejnymi bardzo silnymi zespołami: OSSM – SMS Białystok, UKS Unia Bieruń i KS Chojnik Jelenia Góra.
Stalowcy stanęli przed kolejnym niezwykle trudnym wyzwaniem, ponieważ każdy z tych przeciwników był wzmocniony jednymi z najlepszych polskich badmintonistów.
Mimo bardzo ambitnej postawy młody zespół Stali poniósł niestety kolejne   porażki, ale w wielu pojedynkach postawił swoim rywalom znowu duży opór, a najlepszymi pojedynkami w wykonaniu młodych badmintonistów Stali były mecze singlowe i deblowe.Najlepszymi graczami w szeregach stalowców byli tym razem: Tymoteusz Malik i Patryk Kopeć.
Już poprzednie rundy LOTTO Ekstraligi Badmintona pokazały, że prym w rozgrywkach będą wiodły drużyny z dużymi budżetami, które to budżety umożliwiły tym klubom dokonać spektakularnych wzmocnień. I tak też było w czwartej rundzie. Niestety badmintoniści Stali Nowa Dęba byli w tym sezonie, w tym przypadku daleko z tyłu i mogli tylko pomarzyć o takich wzmocnieniach.
Na dodatek w kolejnych już meczach wystąpili mocno osłabieni brakiem trójki podstawowych zawodników: Mateusza Czachora (praca zawodowa), Aleksandry Ptak (zajęcia na uczelni – obóz sportowy) i Moniki Kani (wyjazd naukowy do USA), a na dodatek w meczu z Unią Bieruń kontuzji uległa Klaudia Bukowińska (skręcony staw skokowy lewej nogi).
Na pocieszenie pozostaje fakt, że jest to młoda drużyna, która z każdym następnym pojedynkiem nabierała pewności siebie, a woli walki i olbrzymiej ambicji mógł jej pozazdrościć niejeden bardziej utytułowany team LOTTO Ekstraligi.Jeżeli ten skład zostanie utrzymany na przyszły sezon, będzie to bardzo mocna drużyna, z którą będą musiały się liczyć pozostałe zespoły.
Rywalizacja na badmintonowych kortach w Białymstoku dostarczyła kibicom dużo emocji, a poszczególne mecze pełne były dramaturgii i niebywałych, zmiennych akcji.Szczególnie mecz z zespołem z Jeleniej Góry, pełen dramaturgii i horroru mógł zakończyć się odwrotnym wynikiem na korzyść Stali. W decydujących momentach zabrakło jednak stalowcom przysłowiowego łutu szczęścia, a czarę goryczy przelał fakt, że ze względu na kontuzję Klaudii Bukowińskiej Stal już na początku meczu przegrywała 0:1, bo gra singlowa z udziałem tej zawodniczki została oddana walkowerem. Zawodniczka chciała na swoją odpowiedzialność wyjść na kort i grać, ale trener Adam Bunio podjął jedyną słuszną w tym momencie decyzję, mając na względzie zdrowie zawodniczki.
Władze Klubu muszą koniecznie przewartościować udział zespołu ligowego badmintonistów w rozgrywkach ligowych w kontekście nowego sezonu rozgrywkowego, którego inauguracja planowana jest na jesień 2020 roku.
Prezes Klubu wraz z Zarządem powinni tak umotywować finansowo zespół, żeby uświadomił sobie o co walczy i po co tyle potu wylewa na treningach i na meczach.
Istotne jest także, by zawodnicy byli świadomi tego, na jakich zasadach grają, a co się z tym wiąże, czy i w jakim stopniu zbliżają się do wyznaczonych przez siebie i Zarząd celów pośrednich. To sprawia, że wizja sensu gry w rozgrywkach ligowych staje się dla nich inspiracją do coraz lepszej gry, która przyniesie wymierne efekty.
Warto na koniec jeszcze raz podkreślić, że drużyna ligowa badmintonistów Stali Nowa Dęba, jako jedyna z Klubu występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce i z wielką ambicją stawiała czoła najlepszym polskim i europejskim badmintonistom i mimo przegranych meczów nie powinna się niczego wstydzić.

Wyniki poszczególnych meczów badmintonistów Stali Nowa Dęba w Białymstoku.

OSSM – SMS Białystok – MKS Stal Nowa Dęba   7:0Szymon Maciąg – Kamil Zawada2:0  (15:12;15:4)Dawid Perkowski – Tymoteusz Malik  2:0  (15:11;15:14)Anna Duda – Klaudia Bukowińska   2:0  (15:9;15:6)Aleksandra Radziszewska – Mariola Jurusik  2:0  (15:4;15:7)Konrad Płoch / Dominik Ziętek – Patryk Kopeć / Rafał Lejko  2:0  (15:10;15:8)Wiktoria Adamek / Aleksandra Goszczyńska – Klaudia Bukowińska / Mariola Jurusik  2:0  (15:6;15:1)Robert Cybulski / Laura Bujak – Tymoteusz Malik / Beata Mycek  2:0  (15:12;7:15;15:11)
UKS Unia Bieruń – MKS Stal Nowa Dęba   6:1Szymon Stokfisz – Kamil Zawada  2:0  (15:9;14:15;15:10)Jakub Melaniuk – Tymoteusz Malik  0:2  (14:15;11:15)Magdalena Kulska – Klaudia Bukowińska  2:0  (15:10;15:14)Joanna Podedworny – Mariola Jurusik  2:0  (15:6;15:3)Szymon Stokfisz / Wiktor Trecki – Patryk Kopeć / Tymoteusz Malik  2:0  (15:12;15:8)Daniela Bielińska / Joanna Podedworny – Klaudia Bukowińska / Mariola Jurusik  7:7  Ret.  (kontuzja Klaudii Bukowińskiej)
Wiktor Trecki / Magdalena Kulska – Rafał Lejko / Beata Mycek  2:0  (15:9;11:15;15:10)
KS Chojnik Jelenia Góra – MKS Stal Nowa Dęba  4:3Łukasz Cimosz / Dominika Chojnacka – Kamil Zawada / Beata Mycek   2:0   (15:8;15:12)Piotr Gajda – Patryk Kopeć  1:2  (12:15;15:7;12:15)Łukasz Cimosz – Tymoteusz Malik  1:2  (8:15;15:9;5:15)Aleksandra Pająk – Klaudia Bukowińska  w.o.Emilia Goldwaser – Mariola Jurusik  2:0  (15:7;15:7)Piotr Gajda / Mateusz Pietruszka – Patryk Kopeć / Tymoteusz Malik  0:2  (7:15;14:15)Dominika Chojnacka / Aleksandra Pająk –  Mariola Jurusik / Beata Mycek   2:0  (15:7;15:3)
Młoda drużyna Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach w Białymstoku wystąpiła w następującym składzie: Klaudia Bukowińska, Mariola Jurusik, Beata Mycek,Tymoteusz Malik, Rafał Lejko, Kamil Zawada i Patryk Kopeć.
Była to ostatnia runda rozgrywek LOTTO Ekstraligi Badmintona, kończąca rozgrywki zasadnicze w sezonie 2019/2020.Do rozegrania pozostały mecze finałowe o mistrzostwo Polski z udziałem czterech najlepszych drużyn: SKB Litpol – Malow Suwałki, UKS Hubal Białystok, ABRM Warszawa i AZS UM Łódź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *