piątek, 26 kwietnia, 2024
Badminton

Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych w badmintonie z cyklu „Podkarpacki Cup 2021”.

W województwie małopolskim w miejscowości Szczucin rozegrany został kolejny już w tym sezonie Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych w badmintonie, a drugi z cyklu „Podkarpacki Cup 2021”.Fantastyczną formą kolejny raz błysnęli w tym turnieju młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy aż pięciokrotnie stanęli na podium dla zwycięzców, w tym aż trzy razy na jego najwyższym stopniu.
Znakomitą formę zademonstrowali badmintonowi juniorzy młodsi Stali Nowa Dęba.

Finał gry pojedynczej juniorów młodszych to popis znakomitej gry Kamila Malaka (Stal Nowa Dęba), który w pojedynku finałowym pokonał Wiktora Cierpisza (UKS Unia Bieruń) 2:0 (21:12; ;21::18), a na miejscu piątym uplasował się Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba).

W grze mieszanej juniorów młodszych po znakomitej grze i dramatycznym pojedynku pierwsze miejsce wywalczył mixt w składzie: Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Emilia Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin), pokonując w pojedynku finałowym pokonał parę: Filip Zioła (UKS Unia Bieruń) / Anna Socha (UKS Unia Bieruń) 2:1 (17:21;21:13;21:13).
W grze podwójnej juniorów młodszych drugie miejsce wywalczył debel chłopców ze Stali Nowa Dęba: Kamil Malak / Karol Wąsik.
W kategorii młodzików bardzo dobrą formę zademonstrował Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba). Mimo choroby, która wykluczyła go na ponad dwa tygodnie z codziennych treningów Krystian w Szczucinie znowu potwierdził swój wielki talent.
W grze pojedynczej młodzików Krystian wywalczył drugie miejsce.
W grze podwójnej młodzików debel chłopców: Krystian Wasik (Stal Nowa Deba) / Bartosz kufel (UKS Orbitek Straszęcin) po koncertowej grze pokonali parę: Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) / Kacper Drymajło ( SSKS Badminton Przemyśl) 2:0 (21:10;21:5). Był to znakomity występ badmintonistów Stali Nowa Dęba na badmintonowej arenie ogólnopolskiej.
Gratulacje dla całej trójki młodych badmintonistów.

Na zdjęciach trójka młodych badmintonowych muszkieterów ze Stali Nowa Dęba na turnieju w Szczucinie: Karol Wąsik, Krystian Wąsik i Kamil Malak.