piątek, 24 maja, 2024
Badminton

Ogólnopolski Turniej Starszych Seniorów w badmintonie w Nowej Dębie z okazji 70 – lecia MKS „Stal” Nowa Dęba

W Nowej Dębie w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 rozegrany został Ogólnopolski Turniej Starszych Seniorów w badmintonie z okazji 70 – lecia MKS „Stal” Nowa Dęba.

Na starcie stanęli zawodnicy i zawodniczki z: Częstochowy, Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Gorlic, Dębicy, Sandomierza, Głubczyc, Warszawy, Danii, a wśród nich była liczna grupa byłych zawodników i zawodniczek sekcji badmintona Stali Nowa Dęba rozsianych w różnych zakątkach Polski oraz poza jej granicami.

Na badmintonowych kortach można było zobaczyć całą plejadę byłych medalistów mistrzostw Polski i Europy, a wiele pojedynków stało na znakomitym poziomie sportowym i dostarczyło kibicom wielu emocji.

Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych w przedziale wiekowym od 31 lat aż do 65 lat, walcząc z wielką ambicją i determinacją.

Rywalizacja badmintonistów była ostatnim jakże udanym akordem obchodów jubileuszu 70 – lecia. Turniej ten zakończył również ośmioletnią pracę Zarządu Podkarpackiego Związku Badmintona w skład którego wchodzili między innymi: Andrzej Rachwał

(Dębica) – Prezes Zarządu, Piotr Skrzek (Dębica) – v-ce Prezes d/s Sportowych trener koordynator kadry wojewódzkiej oraz Adam Bunio (Nowa Dęba) – v-ce Prezes d/s Promocji i Rozwoju Badmintona. Wszyscy panowie byli obecni na tym turnieju: Andrzej jako sędzia główny, a Piotr i Adam jako zawodnicy.

Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, co na każdym kroku potwierdzali uczestnicy gratulując organizatorom tak udanej imprezy sportowej, a ton rywalizacji nadawali badmintoniści z Nowej Dęby.Wyniki turnieju:

Gra pojedyncza kobiet:

1. Majerska Małgorzata (Kraków / Nowa Dęba)

2. Czachor Izabela (Nowa Dęba)

3. Niemirycz Monika (Nowa Dęba)

Gra pojedyncza mężczyzn +31 lat:

1. Gądek Paweł (Tarnów)

2. Ordon Grzegorz (Nowa Dęba)

3 – 4. Wąsik Sławomir (Nowa Dęba)

         Kot Paweł (Nowa Dęba)

Gra pojedyncza mężczyzn +41 lat:

1. Górski Jarosław (Gorlice)

2. Zaręba Witold (Nowa Dęba / Dania)

3 – 4. Kamiński Marek (Nowa Dęba)

         Mac Grzegorz (Rzeszów)

Gra pojedyncza mężczyzn +51 lat:

1. Szczur Tadeusz (Nowa Dęba)

2. Godzwon Grzegorz (Rzeszów)

3. Sitko Mieczysław (Nowa Dęba)

Gra pojedyncza mężczyzn +61 lat:

1 Jarosław Ociepa (Częstochowa)
2 Adam Bunio (Nowa Dęba)
3 Wojciech Proszowski

Gra mieszana open:

1. Czachor Mateusz / Czachor Izabela (Nowa Dęba)

2. Kaczor Krzysztof (Głubczyce / Nowa Dęba) / Niemirycz Monika (Nowa Dęba)

3. Majerski Piotr (Kraków) / Majerska Małgorzata (Kraków / Nowa Dęba)

Gra podwójna mężczyzn +31 lat:

1. Powęzka Dawid (Kraków / Nowa Dęba) / Zaręba Witold (Nowa Dęba / Dania)

2. Górski Jarosław (Gorlice) / Skrzek Piotr (Dębica)

3 – 4. Czachor Łukasz / Kamiński Marek (obaj Nowa Dęba)

          Czachor Mateusz / Hałka Krzysztof (obaj Nowa Dęba)

Gra podwójna mężczyzn +50 lat:

1. Sitko Mieczysław / Szczur Tadeusz (obaj Nowa Dęba)

2. Bunio Adam (Nowa Dęba) / Ociepa Jarosław (Częstochowa)

3. Tomasiewicz Jacek (Nowa Dęba) / Proszowski Wojciech

Galeria zdjęć z turnieju poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *