poniedziałek, 20 maja, 2024
Badminton

Krajowy finał Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie w Katowicach.

W stolicy województwa śląskiego Katowicach rozegrany został krajowy finał Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie.W finale wystąpiło szesnaście najlepszych uczelni z całej Polski, wyłonionych w drodze eliminacji. Wśród licznego grona studentów – badmintonistów znalazło się również dwóch badmintonistów Stali Nowa Dęba bracia Tymoteusz i Szymon Malikowie, na co dzień studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Trzecie miejsce i brązowy medal drużynowych akademickich mistrzostw Polski w badmintonie na 2023 rok wywalczyła drużyna akademików z AZS AWF Warszawa, która w walce o brąz pokonała Uniwersytet Warszawski Warszawa 4:1.. Z satysfakcją informujemy, że w składzie drużyny akademików z Warszawy podstawowymi zawodnikami byli bracia Tymoteusz i Szymon Malikowie, a Tymek w meczu o brązowy medal zdobył dla swojej uczelni dwa jakże cenne punkty decydujące o zdobyciu trzeciego miejsca.

Warto w tym miejscu nadmienić, że to już kolejny medal Tymka i Szymona w zawodach tej rangi.

To kolejny spektakularny sukces tych znakomitych badmintonistów Stali Nowa Dęba na zawodach rangi mistrzostw Polski.

Wielkie gratulacje dla Tymka i Szymona.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba studenci AWF Warszawa Tymoteusz i Szymon Malikowie wraz z drużyną AZS AWF Warszawa podczas DAMP w Katowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *