piątek, 19 kwietnia, 2024
Badminton

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w badmintonie w Białymstoku.

W stolicy województwa podlaskiego w Białymstoku rozegrany został finał XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie.
Na starcie mistrzostw stanęli wszyscy najlepsi juniorzy młodsi w tej dyscyplinie sportu w Polsce. Wśród nich znalazła się dwójka młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba: Karol Wąsik i Kamil Malak. Badmintoniści Stali w tych prestiżowych zawodach spisali się dobrze i wywalczyli miejsca w ścisłej krajowej czołówce.

Bardzo dobrze spisali się w grze podwójnej juniorów młodszych, w której debel: Kamil Malak / Karol Wąsik wywalczył bardzo dobre punktowane, piąte miejsce, a do zdobycia medalu zabrakło naprawdę nie wiele. Na pocieszenie pozostaje fakt, że w pojedynku ćwierćfinałowym o medal ulegli późniejszym mistrzom Polski. W grze pojedynczej juniorów młodszych Karol i Kamil wywalczyli ex aequo również punktowane dziewiąte miejsce.

Młodzi badmintoniści ze Stali Nowa Dęba pozostawili po sobie dobre wrażenie, a swoją grą i postawą nie muszą się wstydzić. To kolejny dobry występ badmintonistów z Nowej Dęby na mistrzostwach Polski w 55 – letniej historii działalności sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby.
Gratulujemy.

Na zdjęciach Karol Wąsik i Kamil Malak podczas OOM w Białymstoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *