piątek, 19 kwietnia, 2024
Badminton

Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych w badmintonie w Sianowie k/ Koszalina.

W województwie zachodniopomorskim w miejscowości Sianów k/ Koszalina rozegrany został silnie obsadzony turniej badmintona pod nazwą Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych w badmintonie.
W zawodach tych wystąpiła trójka młodych i utalentowanych badmintonistów Stali Nowa Dęba.Najlepiej spisali się w grze mieszanej, w której piąte miejsce wywalczył mixt: kombinowany: Kamil Malak (Stal Nowa Dęba) / Magdalena Kasperek (UKS Akademia Badmintona Lublin), a na dziewiątym miejscu uplasował drugi mixt kombinowany: Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Klaudia Zator (UKS Orbitek Straszęcin).W grze podwójnej chłopców ósme miejsce wywalczył debel klubowy Stali Nowa Dęba: Kamil Malak / Karol Wąsik, a na miejscu szesnastym uplasował się debel kombinowany: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin).
Warto w tym miejscu podkreślić, że Krystian i Bartek od początku października występują pierwszy rok dopiero w kategorii młodzików. Biorąc pod uwagę fakt, że młodzi badmintoniści z Nowej Dęby dopiero co rozpoczęli swoje starty w tej kategorii wiekowej, to ich występ należy uznać za udany. Rywalizacja z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami w przyszłości na pewno przyniesie wymierne efekty.

Na zdjęciach trójka badmintonistów Stali Nowa Dęba na Grand Prix w Sianowie, stoją od lewej strony: Karol Wąsik, Krystian Wąsik i Kamil Malak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *