czwartek, 13 czerwca, 2024
Badminton

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Eliminacje Międzywojewódzkie do OOM (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie w Straszęcinie.

W Straszęcinie k/ Dębicy rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie oraz Eliminacje Międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie.
Reprezentacja Podkarpacia młodzików rywalizowała z Małopolską w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych.
Województwo podkarpackie spisało się w tej rywalizacji znakomicie i po wielu pojedynkach stojących na wysokim sportowym poziomie pokonało województwo małopolskie 35:20, rewanżując się tym samym z nawiązką za ostatnie porażki. W reprezentacji młodzików województwa podkarpackiego z dużym powodzeniem wystąpiła dwójka młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba Krystian i Karol Wąsikowie. Obaj bracia spisali się znakomicie i byli silnymi punktami drużyny Podkarpacia.W grze pojedynczej młodzików po bardzo dobrej grze drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Karol Wąsik, a na miejscu piątym uplasował się Krystian Wąsik.W grze podwójnej młodzików, po pojedynku który stał na znakomitym poziomie sportowym pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył debel chłopców: Karol wąsik (Stal Nowa dęba) / Kamil Malak (niezrzeszony Widełka), a miejsce drugie i srebrny medal przypadł deblowi: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin).
Pojedynek deblowy chłopców był prawdziwą ozdobą całodniowych zmagań młodych badmintonistów w Straszęcinie.W klasyfikacji klubów dzięki znakomitej postawie braci Wąsików Stal Nowa Dęba uplasowała się na trzecim miejscu.Reprezentację Podkarpacia do zwycięstwa w tych zawodach poprowadziła dwójka trenerów badmintona: Piotr Skrzek z Dębicy i Adam Bunio z Nowej Dęby.

W tym samym czasie rozegrane zostały Eliminacje Międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie.
W eliminacjach tych bardzo dobrze spisał się trzeci z młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba Adrian Kowal, który w grze podwójnej juniorów młodszych wspólnie ze swoim partnerem deblowym Konradem Krystkiem wywalczył pierwsze miejsce i awans do finałów, które rozegrane zostaną na lubelszczyźnie w miejscowości Łęczna.

Na zdjęciach Krystian Wąsik, Karol Wąsik i Adrian Kowal oraz reprezentacja Podkarpacia podczas zawodów w Straszęcinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *