wtorek, 30 kwietnia, 2024
Piłka NożnaSeniorzy

Udana inauguracja rundy wiosennej!

W sobotnie popołudnie po zimowej przerwie piłkarze Stali Nowa Dęba podejmowali na własnym stadionie Jeziorak Chwałowice. Mecz zakończył się zwycięstwem Stali jednak spotkanie to nie należało do najłatwiejszych. Mecz ten nie był wyjątkowo obfity w sytuacje bramkowe a gra toczyła się głównie w środku pola. Na niemoc w ofensywie skuteczny okazał się stały fragment gry a konkretnie rzut rożny. W 39 minucie dobre dośrodkowanie z rogu boiska strzałem głową na bramkę zamienił Karol Wilk. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i Stal schodziła do szatni prowadząc 1:0. W drugiej odsłonie spotkania kibice zgromadzeni na trybunach ujrzeli „mecz walki”. Sympatyków Stali na pewno cieszyć może to, że z tego pojedynku drużyna z Nowej Dęby wyszła zwycięsko. Obie drużyny tworzyły swoje sytuacje jednak nikt w bardziej znaczący sposób nie zagroził bramce rywali. Do czasu gdy doliczonym czasie gry strzałem z najbliższej odległości wynik podwyższył Amjad. Powód do radości poza wygraną może sprawiać również forma naszego bramkarza, który po kilku dobrych interwencjach zachował czyste konto. Koniec spotkania. Wygrywamy 2:0 i dopisujemy 3 oczka do ligowej tabeli.

Skład Stali to: Chamera (B), Dudek, Wilk, Sudoł, Tęczar, Szalony, Serafin (C), Mokrzycki, Dapollonio, Skrzypczak, Stochmal

Ławka: Kalandyk, Tomczyk, Amjad, Styka, Tereszkiewicz, Stypa, Kaczmarski