piątek, 24 maja, 2024
Badminton

Ogólnopolski XXIII Turniej Weteranów ”Deble i Mixty 100 lat” w badmintonie w Częstochowie

Na Śląsku w Częstochowie rozegrany został już XXIII Ogólnopolski Turniej Weteranów w badmintonie ”Deble i Mixty 100 lat”. 

Na starcie stanęli polscy weterani – starsi seniorzy – zawodniczki i zawodnicy z różnych regionów Polski w grach podwójnych i mieszanych w następujących kategoriach wiekowych: „100 lat +”, „110 lat +”, „120 lat +” i „130 lat +”.
O starcie w danej kategorii wiekowej decydowała suma lat współpartnerów.

W zawodach tych wystartowała również czwórka badmintonowych weteranów z Nowej Dęby: Tadeusz Szczur (55 lat), Mieczysław Sitko (58 lat), Jacek Tomasiewicz (53 lata) i Adam Bunio (64 lata).

Czwórka badmintonowych nestorów z Nowej Dęby w tym prestiżowym polskim turnieju spisała się wręcz wyśmienicie, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych i zdobywając w sumie 3 medale: 2 złote i 1 brązowy !!!

Bardzo dobrze spisał się najstarszy z nich już 64 – letni Adam Bunio, na co dzień trener badmintonistów Stali Nowa Dęba).W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej „120 lat +” debel kombinowany Adam Bunio (Nowa Dęba) / Jarosław Ociepa (Częstochowa) po bardzo dobrej grze wywalczył pierwsze miejsce i złoty medale. Na podkreślenie zasługuje fakt, że para nowodębsko – częstochowska dwa najlepsze pojedynki rozegrała w fazie pucharowej, w półfinale a prawdziwy koncert gry dała w wielkim finale. Na podkreślenie zasługuje fakt, że obaj panowie od wielu już lat nie schodzą z podium dla zwycięzców w tym prestiżowym turnieju.

W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej „110 lat +” bardzo dobrze spisała się para klubowa z Nowej Dęby: Mieczysław Sitko / Tadeusz Szczur. Nowodębianie po bardzo dobrej grze wywalczyli w przysłowiowych „cuglach” pierwsze miejsce i złote medale. To kolejny spektakularny sukces tej deblowej pary na arenie ogólnopolskiej.

W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej „100 lat +”  po dobrej grze trzecie miejsce i brązowe medale wywalczył  debel kombinowany: Jacek Tomasiewicz (Nowa Dęba) / Tomasz Kość (Opole). Medal Jacka to kolejny wywalczony w rywalizacji na arenie ogólnopolskiej.

Badmintonowi starsi seniorzy z Nowej Dęby swoim znakomitym startem w Częstochowie udowodnili po raz kolejny, że mimo upływu lat są w dalszym ciągu w znakomitej formie, a 2023 rok kończą mocnym akordem, idąc w ślady swoich młodszych kolegów i również znakomicie promują swoimi sukcesami MKS Stal Nowa Dęba, szczególnie w roku jego jubileuszu 70 – lecia oraz środowisko Miasta i Gminy Nowej Dęby na badmintonowych kortach w różnych miejscach Polski.

Wielkie gratulacje.

Na zdjęciach starsi seniorzy z Nowej Dęby na podium dla zwycięzców podczas badmintonowego turnieju weteranów w Częstochowie, a także na wspólnym zdjęciu, stoją od lewej strony: Tadeusz Szczur, Mieczysław Sitko, Adam Bunio i Jacek Tomasiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *