poniedziałek, 20 maja, 2024
Piłka NożnaSeniorzy

Kończymy ligę na trzecim miejscu – podsumowanie sezonu

Stal Nowa Dęba z ilością 62 punktów zakończyła sezon na trzecim miejscu. Podopieczni trenera Adama Frańczaka odnotowali na przestrzeni sezonu 19 zwycięstw, 6 remisów i 5 porażek. Średnia strzelonych goli Stali na mecz to 2,13. Natomiast średnia goli straconych to 1. Warto dodać, że defensywa Stali Nowa Dęba pod względem ilości straconych bramek to druga najlepsza formacja obronna całej ligi tuż po Sokole Kamień. Stal zachowała czyste konto w 14 meczach. W minionej kampanii najwięcej goli dla Stali strzelił kapitan drużyny Karol Wilk (9 bramek). Po 8 trafień w sezonie zdobyli Kamil Serafin i Filip Tereszkiewicz. Najwyższe i najbardziej okazałe zwycięstwo piłkarzy Stali to wyjazdowy mecz z Unią Nowa Sarzyna. Mecz ten zakończył się wygraną Stali i wynikiem 0:6.

Po analizie i obserwacji trenera Adama Frańczaka za najlepsze mecze sezonu można uznać następujące spotkania:

STAL NOWA DĘBA – STAL II STALOWA WOLA 2:0
STAL NOWA DĘBA – POGOŃ LEŻAJSK 2:1
SOKÓŁ KAMIEŃ – STAL NOWA DĘBA 0:1

Natomiast do tych mniej udanych i najsłabszych meczy zaliczają się spotkania:

OLIMPIA PYSZNICA – STAL NOWA DĘBA 1:1
WÓLKA TANEWSKA – STAL NOWA DĘBA 1:1
STAL NOWA DĘBA – OLIMPIA PYSZNICA 3:4

Najwięcej występów w barwach Stali w minionym sezonie odnotowali:

MAREK GŁÓD 29 MECZY (2535 MINUT)
KAMIL SERAFIN 29 MECZY (2445 MINUT)
FRYDERYK CIŹDZIEL 28 MECZY (2375 MINUT)

Stalowowolską Klasę Okręgową na 1 miejscu zakończył Sokół Kamień. Gratulujemy awansu do 4 ligi i życzymy kolejnych sukcesów. Spadkiem do A-klasy sezon zakończyły drużyny: Olimpia Pysznica, Junior Zakrzów oraz Unia Nowa Sarzyna. Natomiast beniaminkami Keeza Klasy Okręgowej w nowym sezonie będą Jeziorak Chwałowice, Sparta Jeżowe oraz KS Trenera Łukasza Kościelskiego.

Reasumując, sezon w wykonaniu Stali można uznać za udany. Kibice zgromadzeni na domowych meczach Stali na nowodębskim stadionie nie mogli narzekać na nudę i brak emocji. Wierzymy, że przyszły sezon będzie równie dobry. A może kto wie… piłkarze Stali powalczą o dawny blask i awans do 4 ligi.

BYŁA! BĘDZIE! JEST!

STAL MKS!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *