poniedziałek, 29 kwietnia, 2024
Piłka NożnaSekcje młodzieżoweSeniorzy

Wyśmienity weekend piłkarzy Stali! – 3 zwycięstwa w 3 meczach

SENIORZY

W sobotnie słoneczne popołudnie podopieczni trenera Adama Frańczaka podejmowali u siebie zespół pod wodzą Adama Mażysza – Transdźwig Stale. Piłkarze Stali z dobrym nastawieniem i chęcią zdobycia trzech punktów wybiegli na murawę. Plan zdobycia 3 punktów został zrealizowany. Pierwszą bramkę dla Stali w 21 minucie zdobył bardzo aktywny Paweł Nowak. Do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie i piłkarze Stali Nowa Dęba schodząc do szatni mogli cieszyć się z prowadzenia. W drugiej odsłonie piłkarze Transdźwigu Stale nie zdołali odwrócić wyniku spotkania, a wręcz przeciwnie to piłkarze Stali podwyższyli wynik. Bramkę ustalającą rezultat meczu w 88 minucie po asyście Mateusza Kiziora strzelił Amjad Shehadeh. W meczu tym w seniorskiej drużynie zadebiutował kolejny z naszych juniorów. Tym razem był to 16-letni Fabian Dul. Życzymy „dulowi” kolejnych występów w seniorskiej kadrze oraz przede wszystkim asyst i goli. Wynik spotkania 2:0.

Skład Stali to: Ciach, Ciździel, Głód (B), Kabaciński, Mokrzycki, Nowak, Serafin (C), Stochmal, Styka, Tereszkiewicz, Wilk

Ławka: Dul, Florys, Kalandryk (B), Kizior F, Kizior M, Shehadeh

JUNIORZY

Podopieczni trenera Daniela Młynarczyka w sobotę przełamali złą passę i zdobyli 3 punkty w ligowym spotkaniu. Juniorzy Stali Nowa Dęba wygrali 1:0 z LKS Brzyską Wolą. Bramkę dla Stali po przepięknym strzale z rzutu wolnego zdobył Filip Kizior. Sama gra i przebieg spotkania nie był jednak do końca zadowalający ale mimo wszystko najbardziej cieszy komplet punktów.

Skład Stali to: Nowiński (B), Wilk B, Krzyżanowski, Dul, Wilk K, Kizior M (C), Płaza, Janczyk, Kizior F, Kaczmarski, Trela

Ławka: Wilk J, Kowalski, Konefał

MŁODZIK

Podopieczni trenera Arkadiusza Tereszkiewicza odnieśli bardzo cenne w kontekście awansu zwycięstwo. W niedzielne południe młodzicy ze Stali pokonali na wyjeździe Wisłok Strzyżów. Mecz zakończył się wynikiem 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił Kajetan Sudoł. Warto również podkreślić obronę rzutu karnego przez młodego bramkarza Stali Dawida Kuliga.