piątek, 19 kwietnia, 2024
Badminton

Super Grand Prix Młodzieżowców i Juniorów Młodszych w badmintonie w Sianowie.

W miejscowości Sianów w województwie zachodniopomorskim z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrany został wysoko punktowany i prestiżowy w Polsce turniej badmintona Super Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzieżowców.

W tym prestiżowym turnieju z powodzeniem wystartowała również dwójka młodych i utalentowanych badmintonistów Stali Nowa Dęba, dwójka braci Krystian Wąsik i Karol Wąsik.

Krystian wystąpił w kategorii juniorów młodszych, a Karol w kategorii młodzieżowców (Karol jest jeszcze juniorem). Obaj bracia spisali się wręcz rewelacyjnie, zajmując w swoich kategoriach wiekowych czołowe miejsca tak w grach podwójnych, jak i singlowych.

W kategorii wiekowej juniorów młodszych w grze pojedynczej chłopców bardzo dobre siódme miejsce wywalczył Krystian.Jeszcze lepiej Krystian spisał się w grze podwójnej chłopców, w której po rewelacyjnej grze debel: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Wojciech Budny ( BENINCA UKS Feniks K-k) wywalczyli znakomite drugie miejsce, tocząc z wyżej notowanymi faworytami zwycięskie pojedynki, ulegając dopiero w wielkim finale turniejowej jedynce.


W kategorii wiekowej młodzieżowców w grze pojedynczej mężczyzn również bardzo dobre siódme miejsce wywalczył Karol.
Jeszcze lepiej Karol spisał się w grze podwójnej mężczyzn, w której debel: Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Wiktor Grzyb ( UKS Orbitek Straszęcin) po znakomitej grze wywalczyli drugie miejsce, jakże wartościowe w kontekście tego że Karol jest jeszcze juniorem.


Warto nadmienić, że turnieje rangi Super Grand Prix są najwyżej punktowanymi turniejami w Polsce zaraz po Indywidualnych Mistrzostwach Polski.


Był to ostatni i bardzo udany występ młodych badmintonistów z Nowej Dęby w kończącym się roku 2022, w głównej roli z braćmi Wąsikami.


Teraz czas i pora na świąteczny zasłużony odpoczynek przed dalszymi startami już w 2023 roku.


Wielkie gratulacje dla braci Wąsików: Krystiana i Karola za kolejny znakomity start na arenie ogólnopolskiej.

Na zdjęciach Krystian i Karol Wąsik na Super Grand Prix w Sianowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *