piątek, 19 kwietnia, 2024
Bez kategorii

Inauguracja rozgrywek ligowych w Karpackiej Lidze Badmintona w Tarnowie.

W województwie małopolskim, w Tarnowie z udziałem sześciu drużyn z województw małopolskiego, lubelskiego i podkarpackiego: UKS Kiko Zamość, MKS Stal Nowa Dęba, RKB Rzeszów, SSB Zarzecze, TKS Rakieta Tarnów I i TKS Rakieta Tarnów II, zainaugurowane zostały rozgrywki ligowe w Karpackiej Lidze Badmintona w sezonie rozgrywkowym 2022/2023.


Rozegrana został pierwsza runda.


Rewelacyjnie rozgrywki ligowe zainaugurował młody zespół badmintonistów Stali Nowa Dęba, które odniósł dwa spektakularne zwycięstwa.


Na inaugurację stalowcy w pierwszym meczu pokonali zespół gospodarzy TKS Tarnów I 7:0, a punkty w tym meczu zdobyli: w grach pojedynczych singliści: Kamil Malak 2, Jakub Suszyński 1, Karol Wąsik 1, Patryk Kopeć 1 oraz w grach podwójnych deble: Krystian Wąsik / Jakub Suszyński i Kamil Malak / Karol Wąsik.


W drugim meczu stalowcy po zaciętym, pełnym dramaturgii i stojącym na wysokim poziomie pojedynku pokonali silny i faworyzowany zespół UKS Kiko Zamość 5:2, a punkty w tym meczu wywalczyli: w grach pojedynczych singliści: Krystian Wąsik, Jakub Suszyński i Patryk Kopeć oraz w grach podwójnych deble: Karol Wąsik / Krystian Wąsik i Patryk kopeć / Jakub Suszyński.O dramaturgii tego meczu świadczy fakt, że aż pięć gier zakończyło się po trzy setowych zaciętych pojedynkach.


Po rozegraniu sześciu spotkań pierwszym liderem rozgrywek został młody zespół badmintonistów MKS Stal Nowa Dęba, który odniósł komplet dwóch zwycięstw.


Wielkie gratulacje dla młodej ligowej drużyny badmintonistów ze Stali Nowa Dęba.


Druga runda rozegrana zostanie w Zarzeczu na Podkarpaciu już w Nowym 2023 Roku w dniu 08.01.2023 r.

Na zdjęciu drużyna ligowa badmintonistów Stali podczas pierwszej rundy Karpackiej Ligi Badmintona w Tarnowie, stoją od lewej strony: Patryk Kopeć, Kamil Malak, Karol Wąsik, Krystian Wąsik i Jakub Suszyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *