czwartek, 13 czerwca, 2024
Piłka NożnaSekcje młodzieżowe

Kacper z NOWEJ DĘBY spotkał się z Robertem Lewandowskim. 8-latek to wielki talent amp futbolu [WIDEO]

Oglądając jeden z najnowszych materiałów filmowych na portalu Łączy Nas Piłka możemy zobaczyć jak wyglądało spotkanie 8-letniego Kacpra z … Robertem Lewandowskim. Ten mały chłopak pochodzi z Nowej Dęby i jest zawodnikiem amp futbolu.

Chłopiec urodził się z bardzo rzadkim i wyjątkowo złośliwym nowotworem tkanek miękkich i kości. W wieku dwóch miesięcy amputowano mu lewą nóżkę. Przez wiele lat trwała walka o jego życie, a teraz 8-letni Kacper Serafin z Nowej Dęby spełnia swoje piłkarskie marzenia.

Kacper trenuje piłkę nożną i jest w projekcie „Junior Amp Futbolu”. Ostro pracuje, rozwija się i jest chwalony, a ostatnio miał okazję spotkać się z kapitanem reprezentacji Polski, gwiazdą Bayernu Monachium – Robertem Lewandowskim. Został przedstawiony przez Przemysława Świercza – lidera seniorskiej kadry amp futbolu – jako wielki talent

 – Widzę jak gracie, to robi wrażenie, że nie ma rzeczy niemożliwych. W piłkę grać? Nie, to niemożliwe. Potem widzę, jak wy gracie, jak biegacie. Ta walka, ten dźwięk uderzających kul. I jak szybko to wszystko robicie! Kacper będę obserwował jak się rozwijasz i trzymam kciuki.

– mówił Robert Lewandowski.

Amp futbol – rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej – w przypadku graczy z pola, lub kończyny górnej u bramkarzy. 

ZOBACZCIE FILM:

Robert Lewandowski i mały ampfutbolista

To spotkanie mały Kacper zapamięta na długo! 🤩 A dorosłym ampfutbolistom życzymy powodzenia w meczach Mistrzostw Europy, które zaczynają się już w niedzielę! Będziemy kibicować! 🇵🇱🙌🏻

Opublikowany przez Łączy nas piłka Piątek, 10 września 2021

Źródło: korso24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *