piątek, 19 kwietnia, 2024
Badminton

XIX Igrzyska Lekarskie w badmintonie w Zakopanem.

W województwie małopolskim w zimowej stolicy Polski w Zakopanem z udziałem przedstawicieli środowiska lekarskiego z różnych regionów Polski rozegrane zostały już XIX Igrzyska Lekarskie w różnych dyscyplinach sportowych, w tym w badmintonie.

W tych prestiżowych dla polskiego środowiska lekarskiego badmintonowych zawodach, znakomicie spisał się jedyny przedstawiciel środowiska lekarskiego z Nowej Dęby lekarz chirurg Łukasz Wąsik, na co dzień od trzech lat Kierownik Oddziału Chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Łukasz po rewelacyjnej grze, w tych Igrzyskach wywalczył komplet trzech medali: 1 złoty i 2 srebrne.

Najpierw po kapitalnej grze pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył w prestiżowej grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat.

Bardzo dobrze spisał się w grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat, w której wspólnie z Piotrem Makowskim (lekarz internista z Krakowa) po bardzo dobrej grze wywalczyli drugie miejsce i srebrny medal.

Ukoronowaniem jego bardzo dobrej formy było drugie miejsce i srebrny medal w grze mieszanej w kategorii wiekowej +45 lat, wywalczony wspólnie z Małgorzatą Pietras – Staszczyk (lekarz stomatolog z Lublina).

To już kolejny rok jak Łukasz zdobywa medale dla lekarskiego środowiska Nowej Dęby w badmintonie. Bakcyl badmintona zaszczepiony przed laty przynosi doskonałe wyniki na arenie ogólnopolskiej.

Tym samym Łukasz swoim znakomitym występem na kortach w Zakopanem zainaugurował starty badmintonistów z Nowej Dęby w nowym sezonie rozgrywkowym 2022/23.

Warto nadmienić, że to już 56 sezon rozgrywkowy jaki rozpoczynają  badmintoniści z Nowej Dęby.

Gratulacje dla lekarza chirurga Łukasza.Na zdjęciach Łukasz Wąsik podczas Igrzysk w Zakopanem.