środa, 24 kwietnia, 2024
Bez kategoriiPiłka NożnaSeniorzy

Yes! Yes! Yes! Lider pokonany!

13-ta kolejka pechowa dla lidera. Stal Nowa Dęba pokonała Sokoła Nisko 2:1.

Stal Nowa Dęba w sobotę 6.11.br. na świetnie przygotowanej płycie stadionu miejskiego w Nowej Dębie podejmowała zespół Sokoła Nisko, który z 28 punktami przewodził ligowej tabeli. Stal z 24 punktami zajmowała 3 miejsce a to oznaczało, że w Nowej Dębie rozgrywany był hit 13-tej kolejki Keeza Ligii Okręgowej. Poziom spotkanie, a szczególnie końcowy wynik, nikogo z sympatyków Stali nie rozczarował.

Mecz kapitalne zaczął się dla lidera 5 ligi Sokoła Nisko, który prowadzenie objął już w 11 minucie spotkania. Piłkę wrzuconą w pole karne przejął Tabaka i mimo interwenci bramkarza Stali po chwili cieszył się ze zdobytego gola. To podrażniło Nowodębian, którzy ruszyli do odrabiania strat, ale z ich poczynań niewiele wynikało. Gospodarze mieli swoje szanse, ale strzały głową Kamila Serafina i Paco nie przyniosły bramek. Jednocześnie Stalowcy musieli się sporo natrudzić by nie dać się zaskoczyć i pokonać ofensywnym zawodnikom gości wśród których brylował nasz były zawodnik Michał Serafin. Dobrze tego dnia był usposobiony bramkarz Stali Marek Głód, który popisywał się skutecznymi interwencjami.

Do przerwy, mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron, wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie podopieczni Adama Frańczaka skutecznie odpierali ataki zespołu z Niska, ale mieli też swoje okazje. Brakowało jednak konkretów. Jednak zespół gospodarzy grał bardzo konsekwentnie i w końcu dopiął swego w 77 minucie. Gola zdobył Anes, który przymierzył z ponad 20m w samo okienko bramki Sokoła i było 1-1.

Sokół, jak na lidera przystało, próbował odzyskać prowadzenie, ale nasi zawodnicy wiedząc co się święci, dobrze zorganizowali się w defensywie i nie dali sobie wbić gola. Sami natomiast drugiego gola zdobyli już w 82 minucie – odbitą przez bramkarza gości piłkę skierował do bramki, bardzo aktywny w tym meczu, Paweł Nowak.

Piłkarze z Niska może lepiej prezentowali się na murawie, ale Stal nie pozwalała im na wiele i mimo gorącej końcówki meczu utrzymała przewagę.

Zwycięstwo Stali Nowa Dęba nad liderem z Niska stało się faktem, a kibice dopingujący tego dnia nasz zespół opuszczali stadion w świetnych humorach.

Stal po raz dziewiąty w tej rundzie kończyła zwycięsko swój pojedynek.

zdj. J.Brzuszek

Już w czwartek drużyna Stali będzie podejmowana przez swoją imienniczkę z Gorzyc, a swój ostatni jesienny mecz Stal rozegra w sobotę (13.11.21r.) o godz. 13,30 na własnym stadionie. Przeciwnikiem będzie drużyna Sanu Kłyżów.