czwartek, 18 kwietnia, 2024
Badminton

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie.

W Piotrkowie Trybunalskim w województwie łódzkim rozegrane zostały finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ((Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie.Na starcie mistrzostw stanęło po 32 najlepszych singlistek i singlistów oraz po 24 najlepsze pary deblowe i mixtowe z całej Polski wyłonione na podstawie rankingowej listy klasyfikacyjnej PZBad oraz w drodze eliminacji międzywojewódzkich.W tym gronie znalazło się dwóch badmintonistów Stali Nowa Dęba: Kamil Malak i Karol Wąsik.Młodzi badmintoniści Stali w tych mistrzostwach spisali się dobrze na miarę swoich aktualnych możliwości, wykonując plan minimum.
W grze pojedynczej juniorów młodszych niezłe dziewiąte miejsce wywalczył Kamil Malak.W grze podwójnej juniorów młodszych również dobre dziewiąte miejsce wywalczył debel: Kamil Malak / Karol Wąsik.Zważywszy na fakt, że obaj młodzi badmintoniści Stali dopiero pierwszy sezon występują w tej kategorii wiekowej ich występ należy uznać za udany, a wszystko co najlepsze jeszcze przed nimi.Był to ostatni start badmintonistów Stali Nowa Dęba w sezonie 2020/2021 tak indywidualnie jak i drużynowo.Teraz czas i pora na zasłużony odpoczynek oraz na podsumowanie kolejnego bo już 54 sezonu rozgrywkowego w wykonaniu badmintonistów z Nowej Dęby.

Na zdjęciu Kamil Malak (z lewej) i Karol Wąsik (z prawej) na mistrzostwach Polski w Piotrkowie Trybunalskim.