Badmintoniści Stali Nowa Dęba zagrają w barażach o ekstraligę badmintona.

Komunikat z meczów I – ligi badmintona grupa północno – wschodnia w Nowej Dębie w dniach 27 – 28.02.2021 r.

W Nowej Dębie w dniach: 27 – 28.02.2021 r. z udziałem pięciu drużyn: UKS „Hubal II” Białystok, ABRM II Warszawa, UKS „Kiko” Zamość, ABRM „Rakiety” Olsztyn i MKS „Stal” Nowa Dęba rozegrane zostały mecze I – ligi badmintona w grupie północno wschodniej.

Mecze pomiędzy drużynami rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Znakomicie w rywalizacji z zespołami gości spisali gospodarze badmintoniści Stali Nowa Dęba.

Stalowcy kolejno pokonali: UKS „Hubal II” Białystok 4:3, następnie zwyciężyli zespół UKS „Kiko” Zamość 7:0, ulegli drużynie ABRM II Warszawa 3:4 oraz pokonali ABRM „Rakiety” Olsztyn 4:3.

W pozostałych meczach padły następujące wyniki:

UKS „Kiko” Zamość – ABRM II Warszawa   0:7

UKS „Hubal II” Białystok – ABRM „Rakiety” Olsztyn   4:3

UKS „Kiko” Zamość – ABRM „Rakiety” Olsztyn   2:5

ABRM „Rakiety” Olsztyn – ABRM II Warszawa   0:7

UKS „Hubal II” Białystok – ABRM II Warszawa   3:4

UKS „Kiko” Zamość – UKS „Hubal II” Białystok    1:6

Zespół Stali Nowa Dęba we własnej hali zademonstrował bardzo dobrą formę, waleczność oraz sportową postawę do końca i dzięki niespodziewanym, ale zasłużonym trzem zwycięstwom uplasował się na drugim miejscu w tabeli i tym samym razem z drużyną ABRM II Warszawa wywalczył awans do turnieju barażowego o polską ekstraklasę badmintona.

W turnieju barażowym wystąpią 4 drużyny, a będą nimi: KB Kobierzyce, „Beninca” UKS „Feniks” Kędzierzyn – Koźle, ABRM II Warszawa i MKS „Stal” Nowa Dęba.

Działacze sekcji badmintona MKS „Stal” Nowa Dęba czynią starania, żeby turniej barażowy odbył się właśnie w Nowej Dębie.

Sędzią głównym zawodów był Sławomir Moździoch z Zamościa.

Zmagania drużyn w Nowej Dębie obserwowali: Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski oraz Komisarz Ligi Mirosław Adamczyk.

Mecze przebiegały w sportowej atmosferze w duchu „fair play”, a ozdobą poszczególnych meczów były gry podwójne, szczególnie w wykonaniu mężczyzn, a całe zawody były przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w dobie pandemii koronawirusa.

Wyniki szczegółowe meczów z udziałem badmintonistów MKS „Stal” Nowa Dęba.

MKS „Stal” Nowa Dęba  –  UKS „Hubal II” Białystok    4:3

Tymoteusz Malik – Jan Frańczak  2:1  (12:15;15:5;15:9)  1:0

Patryk Kopeć – Mateusz Podkowiński  2:0  (15:9;15:11)   2:0

Klaudia Bukowińska – Julia Stankiewicz  0:2 (10:15;11:15)  2:1

Mariola Jurusik – Kaja Ziółkowska  0:2  (12:15;7:15)    2:2

Mateusz Czachor / Patryk Kopeć – Arkadiusz Dydyński / Jan Frańczak  3:2 (9:15;15:9;15:11)

Beata Mycek / Zofia Tomczyk – Magdalena Chorębiewska / Marta Kalinowska  2:0  (15:1;15:6)   4:2

Tymoteusz Malik / Beata Mycek –  Arkadiusz Dydyński / Julia Stankiewicz  2:1  (9:15;15:11;14:15)   4:3

MKS „Stal” Nowa Dęba  –  UKS „Kiko” Zamość    7:0

Tymoteusz Malik – Bartłomiej Woźniak  2:0  (15:5;15:12)  1:0

Patryk Kopeć – Jakub Smolak  2:0  (15:9;15:11)   2:0

Klaudia Bukowińska – Magdalena Kasperek  2:0  (15:13;15:9)  3:0

Mariola Jurusik – walkower    4:0

Mateusz Czachor / Rafał Lejko – Bartłomiej Woźniak / Jakub Smolak   2:0   (15:7;15:6)    5:0

Beata Mycek / Zofia Tomczyk – Magdalena Kasperek  / Julia Szczepańska  2:1  (15:11;11:15;15:9)   6:0

Tymoteusz Malik / Beata Mycek –  Jakub Smolak  / Julia Szczepańska   2:0  (15:11;15:13)

MKS „Stal” Nowa Dęba  –  ABRM II Warszawa   3:4

Tymoteusz Malik – Yevhen Kobzar  2:0    (15:8;15:11)   1:0

Rafał Lejko – Adrian Krawczyk  0:2  (0:15;1015)  1:1

Klaudia Bukowińska – Ida Wiśniewska  0:2  (6:15;11:15)   1:2

Mariola Jurusik – Zofia Tomczak  0:2   (4:15;6:15)   1:3

Mateusz Czachor / Patryk Kopeć – Bartosz Krajewski / Adrian Krawczyk  2:1  (15:12;14:15;15:11)    2:3

Beata Mycek / Zofia Tomczyk – Zofia Tomczak / Ida Wiśniewska   0:2   (5:15;10:15)   2:4

Tymoteusz Malik / Beata Mycek –  Bartosz Krajewski / Aleksandra Węsławowicz  2:0  (15:11;15:5)    3:4

MKS „Stal” Nowa Dęba  –  ABRM „Rakiety” Olsztyn    4:3

Tymoteusz Malik – Krzysztof Walenda  2:0    (15:7;15:7)     1:0

Patryk Kopeć – Tomasz Lipski  2:0   (15:6;15:14)   2:0

Klaudia Bukowińska – Karolina Żeromska   0:2  (13:15;13:15)   2:1

Mariola Jurusik – Krystyna Polakowska  0:2  (2:15;5:15)    2:2

Mateusz Czachor / Patryk Kopeć – Tomasz Lipski / Krzysztof Walenda    2:0   (15:10;15:9)    3:2Beata Mycek / Zofia Tomczyk – Krystyna Polakowska  / Karolina Żeromska   0:2  (4:15;11:15)     3:3

Tymoteusz Malik / Beata Mycek –  Tomasz Kozłowski / Żaneta Baranowska   2:0  (15:1;15:3)    4:3

Zespół badmintonistów Stali Nowa Dęba wystąpił na kortach w Nowej Dębie w następującym składzie: Beata Mycek, Zofia Tomczyk, Klaudia Bukowińska, Tymoteusz Malik, Patryk Kopeć, Mateusz Czachor i Rafał Lejko.

Na zdjęciach mecze I – ligi badmintona w grupie północno – wschodniej w Nowej Dębie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *