czwartek, 25 kwietnia, 2024
Badminton

Klasyfikacja klubów badmintonowych w Polsce za 2020 rok.

ABRM Warszawa zdobył najwięcej punktów spośród wszystkich klubów badmintona biorących udział w corocznej klasyfikacji Instytutu Sportu. Drugie miejsce zajął klub UKS Unia Bieruń, natomiast podium zamyka SKB Suwałki. W systemie klasyfikacji sportowej uwzględnione zostały 92 kluby badmintona z całej Polski, których zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych: młodzik, junior  młodszy, junior i młodzieżowiec.

Na dobrym piętnastym miejscu sklasyfikowany został Miejski Klub Sportowy „Stal” Nowa Dęba.

Klub z Nowej Dęby okazał się najwyżej sklasyfikowanym klubem badmintonowym z Podkarpacia w 2020 roku.

We współzawodnictwie miast na dobrym siedemnastym miejscu sklasyfikowana została Nowa Dęba, wśród 74 miast z całej Polski.

Miasto Nowa Dęba okazało się najwyżej sklasyfikowanym badmintonowym miastem z Podkarpacia w 2020 roku.