Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie w Żyrakowie k/ Dębicy

Na Podkarpaciu w miejscowości Żyraków koło Dębicy rozegrany został Krajowy Turniej Młodzików Młodszych i Młodzików „Orbitek Cup 2020” w badmintonie.

Na starcie stanęło wiele czołowych zawodniczek i zawodników z całej Polski.W zawodach tych znakomicie spisał się młody i utalentowany badmintonista Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik który wystąpił w grze pojedynczej i podwójnej w kategorii młodzików młodszych.W grze pojedynczej młodzików młodszych Krystian nie dał najmniejszych szans swoim rywalom i w znakomitym stylu, nie tracąc nawet jednego seta wywalczył pierwsze miejsce.

W grze podwójnej młodzików młodszych po rewelacyjnej grze pierwsze miejsce wywalczył debel chłopców: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin.Tym samym Krystian został uznany najlepszym zawodnikiem tego turnieju w tej kategorii wiekowej.
Był to już kolejny w tym sezonie znakomity występ tego młodego badmintonisty na badmintonowych kortach Polski, jednoznacznie świadczący, że Krystian cały czas czyni postępy i w chwili obecnej zalicza się do ścisłej krajowej czołówki badmintonistów Polski w tej kategorii wiekowej. W kategorii młodzików wystąpił Karol Wąsik brat Krystiana. W grze pojedynczej chłopców uplasował się na siódmym miejscu, a w grze podwójnej młodzików wspólnie ze swoim parterem deblowym Kacprem Obłozą (UKS Jagiellonka Medyka) wywalczyli czwarte miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *